Čtyřdílné boje o vyhnutí se ošidné baráži zahájily volejbalistky Sokola Šternberk na palubovce Frýdku-Místku. A to více než skvěle: vítězstvím ve třech sadách, které posunulo náš tým na devátou příčku.
Před čtyřmi sokolskými derby v řadě, které mají rozhodnout o pádu jednoho týmů do baráže, měl náskok jednoho bodu celek Frýdku-Místku. Ten se však začal rozplývat hned od úvodu první partie, kterou volejbalistky z města na pomezí Moravy a Slezska rozehrály ve své hale. Šternberk měl od začátku mírně navrch, vedl až o pět bodů (5:10), a přestože o tuto výhodu v polovině sady přišel, nakonec se ve vyrovnané koncovce radoval právě on – 23:25.
Ve druhém dějství to byly naopak hráčky Frýdku, jež měly nástup (9:4) a dlouho si udržovaly několikabodový distanc. V závěru však bylo opět srovnáno a znovu to byl hostující tým, který zvítězil opět 25:23.
Ta pravá bitva o veledůležité body přišla v koncovce třetí části. Domácí vedli 19:15, Šternberk vyrovnal (20:20), následně opět ztrácel (22:20) ale čtyřmi body v řadě si vypracoval dva mečboly a ten druhý proměnil – do třetice 23:25 a 0:3.
„Utkání bylo vyrovnané a jako na houpačce, v závěrech jednotlivých setů se štěstí přiklonilo k nám,“ hodnotil první díl záchranářské mise šternberský kouč Jan Drešl. „Chválím tým za to, jak se zkonsolidoval a dotáhl zápas do vítězného konce. Udělali jsme první krok, čeká nás však ještě dlouhá cesta. Kaňkou na úspěchu je zranění kotníku nahrávačky Zemánkové, trápí nás také stav kolene Brazilky Dias Godoiové,“ zmínil nepříjemné ztráty Drešl.
Další záchranářský duel rozehrají Šternberanky v sobotu 23. února, kdy budou hostit Frýdek-Místek od pěti hodin odpoledne ve své hale Ecce Homo.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-23, -23, -23)
Rozhodčí: Kavala, Slezák
Čas: 79 minut
Diváků: 150
Frýdek-Místek: Mitregaová, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Radivojevičová, Vašinová.
Šternberk: Schvanská, Hudylivová, Zemánková, Schandlová, Kneiflová, Kotlabová, libero Kaňková. Střídala: Mirchevová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>