V předehrávce 6. extraligového kola se v této sezoně poprvé střetly v „ostrém“ prestižním derby volejbalistky Sokola Šternberk a Univerzity Palackého Olomouc. Favorizované hostující vysokoškolačky sice ve šternberské hale Ecce Homo ztratily po dramatické koncovce druhý set, nakonec však podle předpokladů braly tři body za výhru 3:1.
Úvod duelu zcela odpovídal předzápasovým papírovým prognózám; Olomoučanky rychle vedly 10:3, 14:4 a 21:6 a nakonec povolily v tu chvíli bezmocným domácím volejbalistkám pouhých sedm bodů. Podobně zpočátku vyhlížela i druhá sada. Šternberk hned na její úvod ztrácel, pak ale srovnal na 8:8 a po sérii servisů Borovcové dokonce vedl 14:8. Univerzita sice rychle srovnala na 17:17 a ve vyrovnaném závěru, v němž však měl téměř neustále o něco málo navrch Sokol, si dokonce za stavu 23:24 jako první vypracovala setbol. Když jej ovšem nevyužila, stejné šance se na druhý pokus chopil mladý domácí tým a po výhře 27:25 srovnal krok.
Pak už se ale zápas vrátil zpět do původních kolejí. Třetí dějství – po vedení Olomouce 7:2 a 13:6 následoval kolaps Šternberanek v závěru, sedmibodová šňůra hostí a další debakl 25:11. A když ve čtvrté části duelu vedly vysokoškolačky 14:6, bylo o osudu derby definitivně rozhodnuto.
„Po hladce vyhrané první sadě došlo k bohužel tradiční ztrátě koncentrace, což by se ale nemělo stávat. Po prohrané koncovce druhého setu se družstvo naštěstí zkonsolidovalo a dovedlo utkání do vítězného konce,“ konstatoval trenér Olomouce Jiří Teplý.
„Do utkání jsme vstoupili velmi bázlivě, s čímž se jako trenér nemůžu ztotožnit. Ve druhé sadě se holky otřepaly, začaly bojovat a v útoku používat navyklé kombinace. Koncovku se nám podařilo otočit v náš prospěch, jenže od třetího setu zase začal úřadovat soupeřův servis, a to byl konec hlavně v hlavách našich hráček. S jedním uhraným setem proti Olomouci můžu být spokojený, ale s počtem získaných míčů v těch dalších už ne,“ řekl šternberský kouč Martin Hroch.
Zatímco Olomouc čeká již tuto sobotu v 17 hodin pro změnu dohrávka 4. kola extraligy na palubovce mistrovského Prostějova, Šternberk odehraje svůj další mistrovský zápas až v sobotu 14. listopadu, kdy se představí v rámci 7. kola nejvyšší domácí soutěže od 18 hodin v Přerově.

TJ Sokol Šternberk – SK UP Olomouc 1:3 (-7, 25,-11, -12)
Rozhodčí: Kavala, Slezák
Čas: 89 minut
Diváků: 180
Sestava Šternberka:
N. Dudová, Borovcová, Janečková, Hudylivová, Š. Šenková, M. Šenková
Libero: Matoušková
Střídaly: Zatloukalová, Kratochvílová, Beránková, Navarová
Sestava Olomouce:
K. Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná
Libero: Hronová
Střídaly: Sochorcová, Michalíková, Orvošová, Čudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>