Žádný velký zázrak nemohly očekávat volejbalistky Sokola Šternberk od utkání 10. kola extraligy na palubovce mistrovského Prostějova. Nakonec se prognózy potvrdily a Šternberanky prohrály na palubovce domácího hegemona třikrát 9:25.
Pro mladý hostující výběr byl začátek duelu téměř drastický, když na světelné tabuli brzy svítilo skóre 14:2. Sokol pak sice stav kosmeticky upravil na 16:6, jednociferný nářez ale odvrátit nedokázal.
Druhé dějství bohužel pro Šternberk obrat nepřineslo. Za stavu 13:0 po šňůře servisů Weissové bylo jen otázkou výsledného rozdílu, o který Prostějov set získá. Nakonec to bylo opět s devítkou a totéž se opakovalo rovněž ve třetí sadě, přestože hostující tým nepředváděl zdaleka tak špatný výkon, jak by skóre mohlo napovídat.
„V přípravě cestujeme dva tisíce kilometrů daleko do Francie, abychom hráli s kvalitními soupeři. A tady máme nadstandardně silný Prostějov ani ne třicet kilometrů blízko, čehož ve vzájemném utkání nedokážeme využít. Vůbec si možnosti nastoupit proti němu nevážíme, dnes jsme ani trochu neodvedli maximum. Týká se to hlavně mladých holek, které dostaly příležitost a nevyužily ji. Náš herní projev mě zklamal, musí být úplně jiný,“ neskrýval zklamání lodivod Šternberka Martin Hroch.
„Kvůli přípravě na Champions League jsme nastoupili v nejsilnějším složení a slabě hrající Šternberk to trochu odnesl, když doplácel zejména na špatnou přihrávku. My můžeme být spokojení s naším kvalitním výkonem po všech stránkách. Holky vydržely celou dobu plně koncentrované, dělaly minimum chyb a celkově zahrály výborně,“ chválil trenér Prostějova Miroslav Čada.
Další těžký souboj proti jednomu z favoritů extraligy čeká Šternberanky v sobotu 16. prosince, kdy budou od 17 hodin hostit ve své hale Ecce Homo tým Ostravy.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (9, 9, 9)
Rozhodčí: Nedbálek, Dušek
Čas: 52 minut
Diváků: 250
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová.
Šternberk: Nováková, Polášková, Dudová, Karpushynová, Hanousková, Hudylivová, libero Ambrožová. Střídaly: Šenková, Vrabcová, Kotlabová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>