V dohrávce 11. kola extraligy volejbalistek se do té doby poslední tým soutěžního pořadí Sokol Šternberk představil svým fanouškům v utkání proti brněnskému Královu Poli. Souboj dvou zatím nepříliš úspěšných celků skončil po velkém boji výhrou domácích volejbalistek 3:1. Šternberk se tak v tabulce posunul na devátou příčku před Ostravu.
Sokol posílený o zkušenou smečařku Moniku Dedíkovou, která přišla z Olomouce, a na lavičce se staronovým asistentem Janem Drešlem na soupeře od začátku vletěl a postupně zvyšoval své vedení až na 21:12. V tu chvíli se ale při bodové ulívce zranila kapitánka týmu a první nahrávačka Eliška Ticháčková, jež musela přímo ze hřiště okamžitě do nemocnice, přesto její spoluhráčky se střídající dirigentkou hry Zemánkovou dovedly sadu do vítězného konce – 25:15.
Jenže ve druhém dějství na sokolské družstvo přece jen přišel útlum; možná i pod dojmem strašidelného momentu z předchozí koncovky domácí hráčky od počátku ztrácely a nakonec uhrály pouhých dvanáct míčů.
Také začátek třetího setu patřil Brnu (1:5, 10:13), Šternberk však následně při podání Dedíkové otočil (15:13) a za stavu 22:19 mířil za výhrou. Pak se však rozservírovala hostující Fricanová (22:23), ale poslední tři body přece jen patřily bojovným Sokolkám, které tak slavily vítězství 25:23.
Drama pokračovalo i ve čtvrté části. Královo Pole díky střídající Pavlíkové na podání uteklo z 18:19 na 18:23 a za stavu 19:24 mělo hned pět setbolů. Vyrovnání však rázně odmítla skvěle servírující Schandlová a zaplněná hala po sedmi bodech v řadě bouřlivě oslavovala výhru 26:24 a celkově 3:1. Šternberk se dočkal druhého vítězství v sezoně a zároveň úniku z posledního místa, na které poněkud překvapivě spadla Ostrava.
„Gratuluji soupeři k vítězství, dnes vyhrálo lepší družstvo. Držím pěsti šternberské nahrávačce, ať je brzy v pořádku,“ řekl trenér Brňanek Tomáš Samsely.
„Zatímco v předchozích zápasech se nám nepodařilo vybudovat si dostatečný náskok, tentokrát hned dvakrát ano. Tým to uklidnilo a mohli jsme si dovolit udělat i pár chyb. Myslím nyní na Elišku a jsem velmi rád, že i s Natálií byla naše hra dobrá a účinná,“ konstatoval domácí kouč Vladimír Sirvoň.
V dalším ligovém kole se Šternberanky představí v sobotu 8. prosince od 18 hodin na palubovce druhého týmu tabulky Dukly Liberec.

TJ Sokol Šternberk – VK Královo Pole 3:1 (15, -12, 23, 24)
Rozhodčí: Kostka, Vachutka
Čas: 98 minut
Diváků: 150
Ticháčková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Zemánková.
Královo Pole: Nicholová, Skibaová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Šloufová, Pavlíková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>