Mladé volejbalistky Sokola Šternberk získaly ocenění v anketě Sportovec české obce sokolské (ČOS) 2017. Delegace tvořena pěti členkami mistrovského týmu kadetek se zúčastnila slavnostního vyhlášení v malostranském Tyršově domě. Přítomen byl i kouč družstva Jan Drešl, jenž se může radovat z ocenění nejúspěšnější trenér ČOS.
Ceny pro nejlepší kolektivy mládeže za loňský rok získali dorostenečtí házenkáři z Nového Veselí a právě kadetky volejbalového klubu ze Šternberku. „Je to velký úspěch, protože to bylo to poprvé v historii Sokola Šternberk, co získal takové ocenění,“ uvedl trenér Drešl.
Šternberské hráčky v kategorii do 17 let loni pod jeho vedením na finálovém turnaji mistrovství České republiky vybojovaly zlaté medaile a titul domácích šampionek. „Titul kadetek byl překvapením, ale sešel se silný ročník v čele s klíčovou hráčkou Gabrielou Orvošovou, která už dnes nastupuje ve finále extraligy žen za Olomouc. Za to jsme rádi, protože hlavním cílem pro nás je výchova hráček pro seniorská družstva,“ ohlížel se Jan Drešl za loňskou zlatou sezonou.
Slavnostního vyhlášení se osobně zúčastnily Michaela Ambrožová, kapitánka Kristýna Jarošová, Monika Jančová, Monika Navrátilová a Denisa Dosoudilová.
„Setkali jsme se tam se spoustou známých osobností ze Sokola, holkám se atmosféra předávání líbila,“ popisoval Drešl, který se na loňské úspěchy snaží navázat i letos. „Juniorky už získaly bronz a s kadetkami nás boje o medaile ještě čekají. Bude to pro nás těžká obhajoba, ale budeme bojovat,“ prohlásil odhodlaně Drešl.

Text: Miroslav Mazal
Foto: Česká obec sokolská

Ocenění 1 Volejbal1 Volejbal2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>