Po dvou domácích třísetových výhrách se volejbalistky Sokola Šternberk představily ve třetím utkání baráže o extraligovou příslušnost na palubovce Dobřichovic. Na půdě vítěze první ligy sice Hanačky ztratily vůbec první set v této části sezony, po vítězství 3:1 však mohou slavit své setrvání mezi tuzemskou elitou i pro další sezonu.
První dva sety třetího barážového duelu přinesly vůbec nejdramatičtější průběh a zápletku celé série. V tom prvním se z nejtěsnějšího vítězství po několika setbolech na obou stranách radovaly domácí prvoligistky, ve druhém oplácel stejnou mincí Šternberk. Vydřená druhá sada celý souboj definitivně zvrátila na stranu favorita. Tým z nejmenšího extraligového města ovládl třetí i čtvrté dějství už bez větších komplikací a po výsledku 3:1 ve svůj prospěch se může těšit na další bitvy v nejvyšší soutěži i v jejím příštím ročníku.
„Ve specifické dobřichovické hale s velmi nízkým stropem, kde se hostům opravdu špatně hraje, začali domácí podle očekávání bojovně a hodně kousali. Vůbec se nedivím, že tady prohrálo v poháru Brno a měl tu problémy i Přerov,“ připomněl trenér Šternberka Jan Drešl. „Je ale pravda, že my jsme na druhou stranu kupili spoustu chyb a kazili příliš mnoho servisů. Naštěstí se nám podařilo získat koncovku druhé sady a následující dvě už jsme kontrolovali. Jsem moc rád, že jsme to dovedli do úspěšného konce a potvrdili svou příslušnost k extralize,“ oddechl si Drešl.

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Sokol Šternberk 1:3 (27, -24, -17, -20)
Rozhodčí: Nedbálek, Buchar
Čas: 98 minut
Diváků: 100
Dobřichovice: Prokopová, Fomenková, Pavlíčková, Stará, Jovanovičová, Vašutová, libero Kopecká. Střídala: Kučková.
Šternberk: Schandlová, Kneiflová, Mirčevová, Shvanská, Hudylivová, Kotlabová, libero Kulová. Střídala: Oborná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>