Šňůru šesti soutěžních proher v řadě za sebou vlekly volejbalistky Sokola Šternberk. Podařilo se jim ji ustřihnout ve 2. kole extraligové nadstavby, v němž doma porazily nejhorší tým soutěže SG Brno 3:0. Stejného soupeře přitom Sokolky zdolaly i před začátkem série výsledkových nezdarů.
Šternberk doma proti poslednímu celku tabulky nezačal dobře a rychle prohrával 2:6 a 5:10. Zlom nastal za stavu 13:14, kdy se na servis postavila domácí kapitánka a nejzkušenější hráčka Ticháčková a vydržela tam celých osm výměn. Stav 21:14 už Sokol přetavil v zisk prvního setu a rázem se uklidnil. Ve druhé sadě mladý hanácký výběr postupně zvyšoval svůj náskok až na rozdíl šesti bodů, a přestože v koncovce nechal Brno snížit, po výsledku 25:21 už vedl 2:0.
Ve třetím dějství zvládl Šternberk úvodní krizi, když skóre 3:6 zvrátil na 9:6, a zdálo se, že míří za vcelku hladkou třísetovou výhrou. Jenže v samotném závěru pohrdly Sokolky od stavu 24:22 hned dvěma mečboly a rázem tu byl setbol týmu Sportovního gymnázia. Ani nezkušené hostující volejbalistky však klíčový moment nezvládly a Šternberk na třetí pokus duel ukončil.
„Jsem rád, že jsme zase po měsíci a půl zvítězili,“ oddechl si šternberský kormidelník Martin Hroch. „A to i přes určité komplikace se sestavou, když nás tento týden postihla chřipková epidemie a trénovali jsme v šesti lidech. Nakonec jsme to však zvládli i v opět trochu pozměněné sestavě. Vyzkoušeli jsme Markétu Janečkovou na liberu, kde si dobře sedla s Nelou Citoveckou. Denisa Kepplová si, myslím, svou část taky zvládla, i blokařky odvedly, co jsme potřebovali, a Eliška Ticháčková to dirigovala na nahrávce tak, jak měla. Výsledek 3:0 pro nás je z tohoto pohledu logický a já jsem za něj rád,“ dodal Hroch.
Také další ligové utkání odehrají volejbalistky Sokola na domácí palubovce. Ve 3. kole extraligové nadstavby přivítají ve čtvrtek 12. února od 17 hodin v hale Ecce Homo Univerzitu Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk – VK SG Brno 3:0 (19, 21, 25)
Rozhodčí: Nedbálek, Záhorcová
Čas: 77 minut
Diváků: 135
Sestava Šternberka:
Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Kubíková, Kepplová, Jurčíková
Libera: Janečková, Citovecká
Střídala: Borovcová
Sestava SG Brno:
Podhrázká, Pospíšilová, Beránková, Tesařová, Šnellyová, Matoušková
Libera: Vaňková, Sedláčková
Střídaly: Plešingrová, Nálezková, Malánová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>