Skvěle zahájil v 9. extraligovém kole Šternberk sokolskou bitvu na palubovce Frýdku-Místku, po první vyhrané sadě ovšem ztratil glanc a po porážce 1:3 i sedmé místo v tabulce nejvyšší domácí soutěže.
Šternberanky v úvodním setu vedly 12:5 a 15:10, a i když nechaly domácí několikrát nebezpečně snížit až na rozdíl jediného bodu, koncovku zvládly a v důležitém duelu po výhře 25:21 vedly. Druhé dějství však začalo pro Hanačky katastrofálně – za stavu 13:2 a 19:5 nebylo na zvrat z pohledu hostů ani pomyšlení.
Také třetí dějství vyhlíželo pro Šternberk dlouho tragicky; od stavu 20:13 se sice hostující celek probral a snížil až na 22:21, to ale bylo z jeho strany vše. A když Frýdek-Místek ovládl čtvrté dějství opět hladce 25:13 (od stavu 7:5), bylo o osudu střetnutí definitivně rozhodnuto.
„Z naší strany to byl katastrofální zápas. Začalo to na příjmu, navíc až na výjimky byly naše blokařky zcela transparentní. Naše dnešní hra nebyla o soupeři, ale jen o nás,“ ulevil si šternberský kormidelník Martin Hroch.
„V prvním setu jsme odešli na přihrávce, ale v dalších jsme soupeře přehráli ve všech herních činnostech,“ konstatoval lakonicky domácí trenér Leopold Tůma.
V dalším ligovém kole příští sobotu má šternberský Sokol volný los, a tak jeho nejbližším soutěžním utkáním bude v úterý 1. prosince od 17 hodin úvodní čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek na palubovce obhájce trofeje Prostějova.

TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-21, 10, 21, 13)
Rozhodčí: Topolánek, Peloušek
Čas: 96 minut
Diváků: 300
Sestava Frýdku-Místku:
Holišová, K. Vašinová, Pavelková, Štrbová, Mitregaová, Uhrová
Libero: Radivojevičová
Střídaly: Kavková, I. Vašinová
Sestava Šternberka:
Š. Šenková, M. Šenková, Dudová, Borovcová, Janečková, Jurčíková
Libero: Matoušková
Střídaly: Beránková, Navarová, Zatloukalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>