Minimální naději na zisk bodů či alespoň setů měly volejbalistky Sokola Šternberk v domácím utkání 10. extraligového kola, v němž hostily tuzemského hegemona z Prostějova. Vraždění neviňátek se však nekonalo – úřadující mistr sice vyhrál podle očekávání 3:0, především v prvních dvou sadách ale musel o výhru hodně bojovat.
Domácí hráčky vstoupily do utkání trošku nervózně a nechaly Prostějov odskočit do čtyřbodového vedení. V průběhu úvodního setu se však hra začala vyrovnávat, nicméně hostující tým si držel stále náskok. V koncovce se ještě domácí hráčky snažily zdramatizovat vývoj sady, nicméně Prostějov si náskok pohlídal a zvítězil 25:20.
Druhá sada byla vyrovnaná a rozdíl ve skóre byl maximálně dvoubodový. Šternberské hráčky se dokonce držely mírně ve vedení, a to až do stavu 17:15. Pak se ale dostala na podání prostějovská kapitánka Veronika Tinklová, sérií vydařených servisů zatlačila domácí a hlavní měrou se zasloužila o otočení skóre a vybudování rozhodujícího náskoku ve prospěch favorita. Domácí ztrátu již nedohnali a prohráli i druhou sadu 20:25.
Třetí dějství už mělo jednoznačnější průběh, Prostějov ukončil set poměrem 25:16 a v utkání zvítězil 3:0.
„Ze zápasu jsme měli obavy vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu našich hráček. Dvě členky základní sestavy nehrály, další hráčky se vracejí po zranění. I tak jsem spokojen s dnešním výkonem, předváděli jsme zde pěkný volejbal,“ chválil trenér vítězek Peter Goga.
Nespokojený ale nebyl úplně ani domácí kormidelník Martin Hroch: „Gratuluji soupeři k vítězství, Prostějov dnes předvedl dobrý výkon. Naše hráčky bojovaly po celé utkání a navázaly svou hrou na čtvrteční pohárové vítězství nad celkem Králova Pole. Po většinu utkání jsme byli Prostějovu vyrovnaným soupeřem, dokud nás nezatlačila Veronika Tinklová svým servisem,“ uvedl Hroch.

TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov 0:3 (-20, -20, -16)
Rozhodčí: Slezák, Horký
Diváků: 160
Sestava Šternberka:
Janečková, Hudylivová, Nováková, Napolitano Šenková, Dudová, Oborná
Libero: Kulová
Střídala: Borovcová
Sestava Prostějova:
Tinklová, Matienzová, Trnková, Rodriguezová, Emountsová, Herelová
Libero: Kovářová
Střídaly: Gambová, Nová, Frigová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>