V 6. kole domácí extraligy se zrodila druhá výhra volejbalistek Sokola Šternberk v této soutěžní sezoně. Odnesl to Frýdek-Místek, který v hale Ecce Homo utržil porážku 0:3.
Domácí tým předvedl svým fanouškům velice pěkný výkon plný bojovnosti. Úprava sestavy oproti předchozím duelům se vyplatila, protože celé třísetové utkání vládl Sokol, ač v některých momentech byl zápas vcelku vyrovnaný, hlavně ve druhém setu. Z vítězství se nakonec nicméně po právu radovaly Hanačky.
„To utkání se pro nás od začátku vyvíjelo blbě. Domácí tam udělali nějakou změnu, Oborná šla na účko a my jsme se připravovali na něco jiného. Ale naše holky prostě zápas nezvládly, myslím tím po všech stránkách. Byl to chaotický výkon a musíme s tím něco udělat,“ zlobil se kouč Frýdku-Místku Leopold Tůma.
„My jsme po dvou posledních zápasech v Králové Poli a na Olympu, kde jsme měli problémy s příjmem, museli předělat sestavu. Holky to přijaly velice dobře, během celého týdne se makalo na této nové sestavě a dnes hráčky předvedly velice dobrý výkon, když soupeře vůbec nepustily do hry,“ chválil naopak domácí trenér Martin Hroch.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE 3:0 (16, 20, 20)
Rozhodčí: Kavala, Duda
Diváků: 150
Sestava Šternberka:
Oborná, Janečková, Hudylivová, Nováková, Napolitano Šenková, Dudová
Libero: Kulová
Střídala: Borovcová
Sestava Frýdku-Místku:
Uhrová, Pavelková, Jurčíková, Štrbová, Holišová, Mitregaová
Libero: Radivojevičová
Střídaly: Vašinová, Kavková

This Post Has 3 Comments

  1. Mirek

    Dneska se mi to líbilo. Všechno je to o herní praxi a zkušenostech. Navíc udělal ze zápasu perfektní přenos tvcom takže si to každý může ještě jednou doma zopakovat. Mladá Dudová potřebuje hrát jako prase drbání, jinak její výkonnost nahoru nepůjde. Ještě jsem postrádal na place Borovcovou, která taky potřebuje co nejvíc hrát….

  2. Martin H.

    Při kontrole funkčnosti našich stránek, jsem se dostal k Mirkově komentáři. Abych oživil provoz na jinak skomírajících stránkách, uvádím fakta z přípravy (včetně mezinárodních turnajů ): Jméno, věk, počet odehraných setů, procenta z celkového počtu. Seřazeno od nejvíce odehraných setů- Kulová, 17, 47/100%; Dudová, 17, 41/88%, Oborná, 29, 39/82%; Borovcová 20, 38/ 81%; Janečková 30, 32/68%; Nováková 41, 32/68%, Kneiflová 14, 24/51%, Šenková 17, 19/41%. Ještě níže jsou hráčky , Hudylivová, Němčíková, Napolitano. První 2 hráčky mají 17let !!!
    Statistika z mistrovských utkáních je k dispozici pouze z 6 utkání, takže je nevypovídající, ale právě Borovcová se drží na třetím místě v počtu odehraných setů… Rádi ve šternberské hale uvidíme v publiku všechny fanoušky (včetně Mirka), kteří mají zájem o bojovný volejbal…. Vždyť v posledním zápase proti Frýdku se velkým dílem podílely na vítězství právě 2 loňské kadetky (100% herní čas), a to neuvidíte nikde jinde v republice… ;-) Děkujeme za komentář, M. H. ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>