Nepříliš úspěšný vstup do nového ročníku extraligy mají za sebou volejbalistky Sokola Šternberk, které si v úvodním kole nejvyšší domácí soutěže připsaly porážku 1:3 na palubovce svého velkého konkurenta z uplynulé sezony Přerova.
V přerovské hale se volejbalistkám Šternberka podařilo vyhrát nejtěsnější přetahovanou o úvodní sadu, když odvrátily setbol protivníka a samy se prosadily třemi body v řadě. Na začátku druhého dějství navíc Sokol vedl už 6:1, jenže pak se misky vah začaly převažovat na stranu domácích. Šternberk ještě vykřesal naději na zvrat ve čtvrté části (4:10), domácí ale i díky vydařeným střídáním průběh otočili a vybojovali cennou výhru 3:1 znamenající tříbodový zisk.
„Do prvního setu jsme nastoupili bez respektu a nervozity a hráli jsme to, co máme natrénováno, zatímco Přerov měl viditelně svázané ruce,“ řekl trenér Sokola Martin Hroch. „Od druhé sady jsme pak sice pokračovali v naší hře, ale začali jsme kupit dětské chyby jako v kadetském volejbalu. Domácí navíc protočili sestavu a začali nás přehrávat. Náš tým bojoval po celé utkání, bohužel nás však potopily vlastní chyby,“ litoval Hroch.
„První set byl nervózní, koncovku jsme ale měli uhrát. Nemohu to však svádět na nervozitu, ostatně celý zápas se nesl v tomto duchu,“ stručně okomentoval duel domácí kouč Rostislav Hanzelka.
Ve 2. extraligovém kole čeká družstvo Sokola tuto sobotu opět výjezd ven. Šternberanky se od 18:30 představí na palubovce brněnského Králova Pole.

VK Přerov Precheza – TJ Sokol Šternberk 3:1 (-24, 21, 17, 21)
Rozhodčí: Dziacký, Kavala
Čas: 98 minut
Diváků: 200
Sestava Přerova:
Rašková, Dedíková, Mukařovská, Gálíková, Holišová, K. Kohoutová
Libero: Kavková
Střídaly: Šťastná, L. Kohoutová
Sestava Šternberka:
Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Borovcová, Janečková
Libera: Hronová, Citovecká
Střídaly: Šenková, Zemánková, Kepplová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>