Do nového soutěžního ročníku vstoupily volejbalistky Sokola Šternberk utkáním druhého kola domácího poháru na palubovce druholigového celku Happy Sport Opava. Šternberanky v tomto duelu potvrdily roli favoritek a po výhře 3:0 postupují do pohárového čtvrtfinále. V něm se střetnou v prestižním derby s Univerzitou Palackého Olomouc.
V úvodním setu se naplno projevil rozdíl dvou soutěží a Sokol jej získal hladce 25:11. „Jenže ve druhé sadě se domácí tým za výrazné podpory publika chytil a koncovku jsme uhráli především díky našemu výbornému servisu. Pomohlo také střídání Borovcové za Martinu Šenkovou na postu univerzálky. Vyrovnaný průběh pokračoval i ve třetí části, Opavanky neměly co ztratit a se zaplněnou halou v zádech si utkání užívaly. My jsme nehráli úplně extraligový volejbal, ale nakonec jsme splnili postupovou povinnost,“ konstatoval šternberský trenér Martin Hroch.
Čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek už se hraje na dva zápasy systémem doma – venku. Sokol toto dvojutkání zahájí ve čtvrtek 13. listopadu na palubovce Olomouce, odveta se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince od 17 hodin ve šternberské hale Ecce Homo. Nový ročník extraligy však zahájí Šternberanky ještě dříve: ve čtvrtek 16. října je čeká duel úvodního kola nejvyšší domácí soutěže na palubovce Přerova.

2. kolo Českého poháru volejbalistek:
Happy Sport Opava – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-11, -21, -23)
Sestava Šternberka: Ticháčková, Borovcová, M. Janečková, Oborná, Sochorcová, Bartáková, libero Hronová; M. Šenková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>