Po pohárovém měření sil v Olomouci se volejbalistky Sokola Šternberk vrátily zpět do ligového kolotoče. V 8. kole extraligy měly sice na palubovce vysokého favorita Olympu hned dva setboly, nakonec však prohrály hladce 0:3.
Šternberk ale na Olympu rozhodně nedal svou kůži zadarmo. V prvním setu se Pražanky utrhly do rozhodujícího vedení až od stavu 15:14, v tom druhém dokonce v závěru tahaly za kratší konec a Sokol měl rázem při skóre 23:24 a 24:25 hned dva setboly. Jenže je neproměnil a policejní klub i s drobným přispěním rozhodčího vedl už 2:0. Ve třetí části se pak domácí družstvo utrhlo už po prvním technickém timeoutu a zápas dovedlo do vítězného konce.
„Dva a půl setu jsme hráli dobrý volejbal a určitě jsme si zasloužili alespoň jednu sadu získat pro sebe. Zvlášť ve druhém dějství si s námi Olymp dlouho nevěděl rady, dokázali jsme si, že umíme produkovat volejbal nebezpečný pro všechny soupeře a divákovu oku lahodící. Bohužel jsme ale udělali spoustu chyb. Ty na útoku bych ještě odpustil, srážely nás ale hrubky hlavně na příjmu a servisu,“ řekl šternberský kormidelník Martin Hroch.
V následujícím 9. extraligovém kole bude Sokol hostit ve čtvrtek 20. listopadu od 17 hodin ve své hale Ecce Homo ambiciózní Ostravu.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 27, 16)
Rozhodčí: Meruna, Valková
Čas: 76 minut
Diváků: 150
Sestava Olympu:
Kopecká, Hodanová, Trnková, Jančaříková, Škrampalová, Mudrová
Libero: Dostálová
Střídaly: Mlejnková, Nová, Kurková, Šimáňová
Sestava Šternberka:
Janečková, Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Šenková
Libera: Hronová, Citovecká
Střídala: Zemánková

This Post Has One Comment

  1. Mirek

    Šternberk to zahrál v Praze na Olympu lépe než Olomouc. Zejména druhý set byl velmi podařený. Poslední míč setu se sudí zjevně upískl, samozřejmě v náš neprospěch. Opakovaný záznam na TVcom. je zcela jasný. Dobré je že hraje v základu 17 letá Šenková, škoda že si málo zahraje Borovcová nebo Kepplová, které ale mají jistě příležitost v druholigové Olomouci nebo v juniorkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>