Další přípravný turnaj před blížící se soutěžní sezonou mají za sebou volejbalistky Sokola Šternberk. V Bratislavě se jim v mezinárodní konkurenci družstev tří zemí podařilo vybojovat třetí místo.
Sokol vstoupil do turnaje v Bratislavě prohrou 0:3 s pozdějšími vítězkami ze Slávie EU Bratislava i s někdejší šternberskou oporou Kuciakovou v sestavě. Vzápětí ale Sokolky zdolaly maďarský UTE Budapešť 3:1, pak sice podlehly Pezinku 2:3, aby však uzavřely své bratislavské účinkování vítězstvím 3:1 nad ambiciózní Senicí i s exolomoučankou Murčinkovou. To Moravankám stačilo na druhé místo v turnajovém pořadí, přestože se musely na Slovensku obejít bez zraněné první nahravačky Ticháčkové a blokařky Sochorcové, jež posílila Olomouc pro prestižní turnaj v Bělorusku. Kouč Šternberka Martin Hroch se tak musel spolehnout převážně na mladé volejbalistky: Šárku Šenkovou, Zemánkovou, Martinu Šenkovou, Borovcovou, Citoveckou, Kepplovou, Jurčíkovou, Bartákovou, Markétu a Simonu Janečkovou a Obornou. Simona Janečková byla vyhlášena nejlepší smečařkou turnaje, exšternberská Miroslava Kuciaková pak nejužitečnější hráčkou.
„Bratislavský turnaj jsme brali především v tréninkovém režimu s cílem zapojit mladé hráčky, což je jedním z úkolů sokolského celku. Vyzkoušeli jsme různé sestavy a naše účast na turnaji přesně zapadla do našeho tréninkového režimu. Teď nás čeká několik přátelských zápasů, naše příznivce bychom chtěli pozvat hlavně na 10. října, kdy od 16:30 hodin přivítáme v hale Ecce Homo Univerzitu Palackého Olomouc,“ řekl Martin Hroch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>