Šesté extraligové kolo svedlo spolu ve velkém derby volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Lépe zápas vyšel domácím vysokoškolačkám, které v univerzitní hale zdolaly Sokol 3:0.
Úvodní set bojovného derby se lámal od stavu 13:12, z nějž to bylo rázem 21:14, a hosté nakonec v tomto dějství uhráli jen patnáct míčů. Na začátku druhé sady zaskočil Šternberk protivníka rychlým vedením 6:1 a 8:2, vyhrával pak ještě 9:6, jenže vysokoškolačky skóre otočily a po šňůře pěti servisů jejich kapitánky Tinklové z toho byl další jasný výsledek. Hostující Sokol se nejdéle držel ve třetím setu, v němž znovu několikrát vedl až o tři body. Teprve od stavu 18:18 získala mírný náskok univerzita a zápas už dovedla do třísetového vítězství.
„Soupeři gratuluji k úspěchu. Nám není moc platné, že víme, co máme blokovat a občas to i zablokujeme, když volejbal se hraje útokem. Pokud nejsme během prvních dvou setů schopni zaútočit, tak s tím v extralize asi neuspějeme,“ konstatoval šternberský kouč Martin Hroch.
„Náš výkon se trochu odvíjel od předchozích nepřesvědčivých výsledků a bylo vidět, že si holky ještě nevěří. Zápas se pohyboval v takových vlnovkách; byly momenty, kdy jsme výborně blokovali a bránili, a pak jsme zas v té obraně až tak dobře nehráli. Pro nás je důležité, že jsme po dlouhé době vyhráli, a doufám, že to zas družstvo nakopne,“ řekl trenér vysokoškolaček Jiří Teplý.
Tuto sobotu má Šternberk v rámci dalšího ligového kola volno a nejbližší soutěžní duel tak odehraje znovu v Olomouci – ve čtvrtek 13. listopadu od 17 hodin v rámci prvního čtvrtfinále Českého poháru.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (15, 16, 21)
Rozhodčí: Slezák, Kavala
Čas: 72 minut
Diváků: 500
Sestava Olomouce:
Schandlová, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, P. Kojdová
Libero: Richardsonová
Sestava Šternberka:
Janečková, Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Šenková
Libero: Hronová
Střídaly: Citovecká, Kepplová, Zemánková

 

This Post Has One Comment

  1. Mirek

    Včera bylo v Olomouci vidět jak moc Sokolkám schází obě vysoké hráčky, které trenér Teplý stáhl do Olomouce. Zejména S.Janečková by se hodila zvláště když si v Olomouci moc nezahraje. Obě družstva se příliš dobře znají, než aby se mohly navzájem něčím novým překvapit. Od Sokolek jsem čekal bojovnější výkon, lepší přihrávku i chytřejší útok proti vysokým bloků Rutarové a Holáskové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>