I přes únavu několika hráček a vynucené změny v sestavě držel šternberský Sokol v 7. extraligovém kole v Přerově krok s domácími do stavu 1:1 na sety, nakonec však po výsledku 3:1 přenechal regionálnímu rivalovi všechny tři body.
První set duelu dvou sousedů ze spodní části tabulky nenasvědčoval tomu, že by se mělo odehrát nějaké drama; domácí celek byl lepší ve všech činnostech, předčil své soupeřky zejména v útočné fázi a zvítězil přesvědčivě 25:16. Ve druhém setu však Přerovanky polevily a spoustou nevynucených chyb dovolil Sokolu srovnat stav na 1:1.
Od třetí sady ale domácí volejbalistky nasadily vyšší obrátky a zcela ovládly dění na palubovce. V závěru se ovšem znovu začaly obávat o výsledek a až jen díky zlepšenému výkonu a vysoké úspěšnosti zkušené Gálíkové na útoku si připsaly tři body.
„V naší základní sestavě nastoupily hned tři mladé hráčky, které už měly za sebou osm setů v juniorské extralize. Navíc po zranění a operaci Hudylivové jsme v týdnu museli sestavu měnit a znovu se sehrávat. Přesto se holky rvaly a se silným Přerovem odehrály tři vyrovnané sady. Kdyby mi v týdnu někdo řekl, že tady budeme vzdorovat čtyři sety, tak bych to bral. Teď však převládá spíš hořkost, protože minimálně o bod jsme se připravili jen vlastní nedůsledností a chybami,“ mrzelo šternberského kormidelníka Martina Hrocha.
„Po dobrém začátku budu muset zjistit příčiny, proč jsme se sami dostali do psychického útlumu. Dnes na rozdíl od předchozích utkání nám vůbec nešla obrana a nedokázali jsme ubránit nejlepší hráčku a kapitánku soupeře Janečkovou,“ neubránil se i přes výhru kritice kouč Přerova Libora Gálík.
Další středomoravské derby, ale tentokrát se soupeřem podstatně jiných kvalit, čeká Sokolky už na státní svátek v úterý 17. listopadu. To se v hale Ecce Homo ve Šternberku představí od 17 hodin úřadující mistr z Prostějova.

Volejbal Přerov Precheza – TJ Sokol Šternberk 3:1 (16, -19, 10, 19)
Rozhodčí: Kubinec, Duda
Čas: 100 minut
Diváků: 150
Sestava Přerova:
Polášková, Tomášeková, Rašková, Gálíková, K. Kohoutová, Cebáková
Libero: Vodičková
Střídaly: Svobodová, Kučerová, Šebetovská, Šťastná
Sestava Šternberka:
Jurčíková, Zatloukalová, M. Šenková, N. Dudová, Borovcová, Janečková
Libero: Matoušková
Střídaly: Kratochvílová, Beránková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>