Až čtvrté extraligové kolo přineslo volejbalistkám Sokola Šternberk první výhru v novém ročníku nejvyšší domácí soutěže. A stálo to za to: Hanačky šokovaly favorizovaný Frýdek-Místek na jeho palubovce výhrou 3:0.
V úvodním setu vedl sice favorizovaný Frýdek-Místek ještě 9:6, ale od stavu 13:13 převzaly otěže utkání dravější mladé hráčky hostí. Ty vyhrávaly až o čtyři body, v koncovce zvládly i kritický moment za stavu 21:21 a čtyřmi body v řadě získaly důležitou strategickou výhodu. Další dvě sady už pak patřily překvapivě šternberskému družstvu, které překonalo také krizi v závěru třetího dějství (z 16:21 na 22:22) a připsalo si tři nečekané body za výhru 3:0.
„Nerad příliš chválím, ale naše holky tentokrát splnily taktické pokyny na 98 procent. Přestože jsme odešli v prvních dvou zápasech poražení, tak jsme šli do dnešního utkání s pevnou vírou ve vítězství, a překvapivě to pro nás mělo hladký průběh,“ radoval se šternberský kormidelník Martin Hroch.
V 5. extraligovém kole bude Sokol hostit v sobotu 1. listopadu od 17 hodin ve své hale Ecce Homo mistrovský Prostějov.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -18, -23)
Rozhodčí: Kubinec, Dziacký
Čas: 77 minut
Diváků: 250
Sestava Frýdku-Místku:
Turbaková, Kavková, Michalíková, Yordanská, Kubová, Štrbová
Libero: Kedziaová
Střídaly: V. Závodná, Dudová, I. Vašinová
Sestava Šternberka:
Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Šenková, M. Janečková
Libero: Hronová
Střídala: Zemánková

This Post Has One Comment

  1. Mirek

    Velká gratulace všem. Zápas jsem viděl v neděli dopoledne ze záznamu na tvcom. Bylo to hlavně o srdíčku. Děvčata opravdu hrála jako tým. Frýdek takový odpor rozhodně nečekal a za celý zápas se nedostal pořádně do hry. Se zkušenými rutinérkami Janečkovou a Obornou se chytají mladé pušky zejména sedmnáctiletá Šenková a Borovcová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>