Olomoucké volejbalistky znovu ovládly domácí přípravný turnaj O pohár rektora Univerzity Palackého. Ve finále zdolaly Frýdek-Místek 3:0 a ze zisku trofeje se radovaly již popáté za sebou. Bronz bral na 28. ročníku turnaje pražský Olymp po výhře nad Bratislavou. Sokol Šternberk skončil pátý a béčko Olomouce osmé.
Osmičlenné turnajové pole bylo již tradičně rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech. Šternberk s řadou nových tváří v sestavě dosáhl v základní skupině B na jedno vítězství nad rezervou Olomouce, naopak nestačil na Olymp a Bratislavu. To jej odsoudilo k bojům ve spodní části turnajového pavouku, kde si Šternberanky nejprve poradily s běloruským Baranoviči a poté i s rakouským Postem Niederösterreich, což pro ně znamenalo úspěšnou obhajobu loňské páté příčky.
To vcelku kvitoval kouč Sokola Martin Hroch. „Během turnaje jsme protočili všechny hráčky. Celkový výsledek odpovídá naší současné výkonnosti, byly tam dobré pasáže třeba s Bratislavou a Olympem, ale bohužel také hluché momenty. Proti Baranoviči jsme splnili roli favorita a v utkání s Postem jsme nakonec urvali pátou pozici,“ konstatoval Hroch.
Další zápasová prověrka Sokol už ve středu, a to v Ostravě.

O pohár rektora Univerzity Palackého – 28. ročník
Výsledky
Skupina A
Olomouc – Baranoviči 3:1, Post Niederösterreich – Frýdek-Místek 1:3, Baranoviči – Frýdek-Místek 0:3, Olomouc – Post Niederösterreich 3:0, Post Niederösterreich – Baranoviči 3:1, Frýdek-Místek – Olomouc 1:3.

Skupina B
Šternberk – Olomouc B 3:0, Olymp – Bratislava 1:3, Olomouc B – Bratislava 0:3, Šternberk – Olymp 1:3, Olymp – Olomouc B 3:0, Bratislava – Šternberk 3:1.

O 1. – 4. místo
Olomouc – Olymp 3:0, Bratislava – Frýdek-Místek 0:3.

O 5. – 8. místo
Post Niederösterreich – Olomouc B 3:1, Šternberk – Baranoviči 3:0.

Finále
Olomouc – Frýdek-Místek 3:0
O 3. místo
Olymp – Bratislava 3:0
O 5. místo
Post Niederösterreich – Šternberk 1:3
O 7. místo
Olomouc B – Baranoviči 1:3

Celkové pořadí
1. VK UP Olomouc
2. TJ Sokol Frýdek-Místek
3. PVK Olymp Praha
4. 1. BVK Bratislava
5. TJ Sokol Šternberk
6. Sokol Post Niederösterreich
7. Atlant Baranoviči
8. VK UP Olomouc B

Sestava TJ Sokol Šternberk
Š. Šenková, Janečková, Nováková, Napolitano Šenková, L. Oborná, Kratochvílová, Borovcová, Kulová, Kneiflová, Dudová.

dsc_8577 dsc_8573 dsc_8569 dsc_8567 dsc_8559

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>