Dá se ve volejbalu prohrát 0:3 a přitom odejít z palubovky se ctí? V plné míře to předvedly bojovné hráčky šternberského Sokola, když s hvězdami nabitým kádrem plně profesionálního Prostějova držely ve třech setech ligového kola krok až téměř do koncovky. Závěry jednotlivých sad sice šternberské (vesměs) dorostenky nezvládly, ale i tak se dá jejich výkon z 8. kola extraligy označit za hrdinský.
V úvodním dějství to bylo 13:14 a 18:20, až pak prostějovský kolos zabral. V úvodu druhého setu dokonce Sokol vedl 4:2, teprve potom začali hosté na palubovce vládnout, jenže opět nijak úměrně kvalitě jejich kádru – 5:4, 8:11, 13:19, 16:22. Ani třetí část zápasu nepřinesla popravu Sokolek, jak by se dalo třeba čekat; až od stavu 16:18 si začal gigant jménem Agel budovat trochu odpovídající náskok a nakonec i s mírným skřípěním dosáhl očekávané třísetové výhry.
„Domácí celek předvedl bojovný výkon a naše družstvo zápas ze začátku podcenilo. Špatným blokem jsme dali soupeři možnost hrát vyrovnané utkání. Zlepšeným výkonem v útoku jsme ale zápas nakonec rozhodli v náš prospěch,“ konstatoval trenér mnohonásobných úřadujících mistryň republiky Miroslav Čada.
„Náš tým podal nejlepší výkon proti hráčkám Prostějova za celou dobu mého působení u družstva. I přes prohru 0:3 jsem maximálně spokojen. Dařilo se nám na servisu i na bloku,“ potvrdil kouč Šternberka Martin Hroch fakt, že lépe jeho svěřenkyně proti superfavoritovi možná zahrát nemohly.
V sobotu 21. listopadu čeká Sokolky v rámci 9. extraligového kola důležitý zápas, který hodně napoví o jejich letošních ambicích. Šternberk se totiž představí od 17 hodin na palubovce předposledního celku tabulky Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov 0:3 (-20, -19, -16)
Rozhodčí: Zimmermann, Peloušek
Čas: 69 minut
Diváků: 170
Sestava Šternberka:
Š. Šenková, M. Šenková, Dudová, Borovcová, Janečková, Jurčíková
Libero: Matoušková
Střídaly: Zatloukalová, Kratochvílová
Sestava Prostějova:
Weissová, Topičová, Steenbergenová, Vargasová, Markevichová, Borovinšeková
Libero Kovářová
Střídaly: Tinklová, Soaresová, Herelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>