Na velmi náročné soupeřky narazily ve 12. extraligovém kole volejbalistky Sokola Šternberk. Ty navíc do Liberce na palubovku v tabulce druhé Dukly odcestovaly s pouhými sedmi hráčkami a i přes sympatický výkon podlehly očekávaně 0:3.
Doslova epidemie zranění způsobila to, že se Šternberk vydal na dlouhou cestu do Liberce s pouhými šesti hráčkami do pole plus jedním liberem. Proti aktuálně druhému nejlepšímu celku na tuzemské scéně to objektivně nemohlo stačit, přesto se Sokol alespoň zpočátku pokoušel o sportovní zázrak. Dukla možná pod vlivem uspokojení po postupu na evropské scéně přes ruský Saratov úvod duelu nezvládla a rychle prohrávala 2:7 a ještě 7:11. Vzápětí však přišla jedenáctibodová smršť favorita, ze stavu 18:11 už se Sokol nevzpamatoval a prohrál o sedm bodů.
Ve druhém dějství nedal favorit oslabenému devátému celku tabulky sebemenší šanci, rychle vyhrával 5:0 a 13:4 a Moravanky byly nakonec ještě rády za dvanáct uhraných výměn.
Zato ve třetím setu opět Šternberanky ukázaly charakter; přestože ztrácely 4:10 a 14:20, v závěru přinutily domácí lavičku k výběru obou oddechových časů a nakonec zaznamenaly přijatelnou porážku 21:25.
„Na to, v jakém složení jsme do Liberce odcestovali, jsme to odehráli ještě se ctí. Je pravda, že s takovým utkáním nelze z pohledu trenéra moc co dělat, když není možné střídat a oddechové časy jsou také spíše symbolické. Přesto jsme měli velmi dobrý začátek, zaskočili jsme soupeře velmi dobrým servisem, a kdybychom vydrželi aspoň do konce setu, třeba to mohlo být alespoň 1:3,“ konstatoval kouč Sokolek Vladimír Sirvoň.
Ve čtvrtek 13. prosince čeká šternberské volejbalistky utkání o zachování naděje na vyhnutí se bojům o záchranu. Předposlední Sokol se od 18 hodin představí na palubovce poslední Ostravy.

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 12, 21)
Rozhodčí: Němeček, Dušek
Čas: 63 minut
Diváků: 250
Liberec: Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šotkovská, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Kolářová.
Šternberk: Zemánková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Oborná, Dias Godoiová, libero Kaňková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>