S novou brazilskou posilou Caroline Godoi Diasovou na bloku, ale stále s pouhými osmi hráčkami do pole nastoupily volejbalistky TJ Sokol Šternberk k utkání 7. kola domácí extraligy na palubovce VK Brno. Domácímu ambicióznímu celku nabitému bývalými reprezentantkami příliš nevzdorovaly a nakonec podlehly za necelou hodinu hladce 0:3.
V úvodním setu Šternberk rychle prohrával 5:15 a 6:18, sice ještě donutil domácí lavičku vzít si oddechový čas (20:13), ale nakonec podlehl 17:25.
Druhé dějství bylo sice zpočátku vyrovnané, když hostující volejbalistky díky tvrdému servisu držely chvíli s domácím krok, v následujících momentech však přišla na podání velezkušená Matuszková a skákaným servisem začala Šternberku škodit. Brno postupně navyšovalo bodový náskok (11:5, 20:9). I přes bojovnost v poli se hostům nepovedlo na domácí dotáhnout a Brno vyhrálo i druhý set.
I ve třetí sadě domácím hráčkám vycházelo podání, čímž si znovu si vytvořily pohodlný náskok (7:2). Sokolky sice také na servisu riskovaly, jenže narážely na dobrý příjem. Za stavu 24:12 tak tu byl první mečbol. Šternberk jej a čtyři další dokázal odvrátit, ale šestý už Brno proměnilo – 25:17 a 3:0.
„Dnes jsme nastoupili s novou hráčkou a snažili se ji zakomponovat do hry. Zatím to ještě nefunguje na sto procent, ale věřím, že se to bude zlepšovat,“ hledí v lepší zítřky trenér Sokola Vladimír Sirvoň.
„Těší mě, že jsme zvládli povinné vítězství za tři body,“ hodnotil stručně krátký duel brněnský kouč Martin Gerža.
Ve čtvrtek 8. listopadu čeká volejbalistky Šternberka a Olomouce „sestrovražedný“ boj v rámci 8. extraligového kola ve šternberské hale Ecce Homo. Hrát se bude od 17 hodin.

VK Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 14, 17)
Rozhodčí: Kavala, Spáčil
Čas: 59 minut
Diváků: 200
VK Brno: Boulová, Nováková, Janečková, Kočvarová, Matuszková-Rossi, Beránková, libero Chlumská. Střídaly: Kuželová, A. Pospíšilová, Sklenářová.
Šternberk: Ticháčková, Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Diasová, libero Kaňková. Střídala: Ambrožová.

This Post Has One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>