V předposledním soutěžním utkání letošního roku hostily volejbalistky Sokola Šternberk v rámci 14. extraligového kola pražský Olymp. Domácí Hanačky soupeři, který je na vítězné vlně, příliš nevzdorovaly a stejně jako v Praze podlehly Olympu 0:3.
Olymp vyhrál předchozí dva duely bez ztráty setu a ve Šternberku, jenž se v minulém kole vrátil na poslední místo, se brzy naladil na stejnou notu. Domácí tým rychle prohrával 2:5, ještě dokázal srovnat, ale od stavu 7:7 po sériích servisů Komárkové a Šimáňové ztrácel 8:18. Pak sice ještě vykřesala jiskřičku naděje skvěle podávající kapitánka Sokola Dedíková (15:18), jenže závěr už si pražský tým pohlídal a po výsledku 25:19 vedl 1:0.
Také ve druhém dějství Šternberanky brzy ztrácely (2:4, 4:10), ještě se dostaly na rozdíl čtyř bodů (9:13), ale po šňůře servisů mladé Vojíkové (9:20) mohly být rády za nakonec získaných patnáct výměn.
Podobný scénář se opakoval i ve třetí části střetnutí. Po mizerném zahájení Sokola (2:7, 8:15) to dvakrát vypadalo na možnou naději na obrat (8:12, 15:20), ale výsledkem byl opět jen finální výsledek 15:25. Šternberk podruhé za sebou padl bez zisku setu, naopak Olymp si bilanci posledních klání vylepšil už na 9:0.
„Jsme spokojeni s vítězstvím za tři body. Zdravotně nejsme zcela v pořádku, ale čekali jsme popravdě těžší zápas. Na utkání jsme však byli dobře připraveni, kvalitně jsme bránili a chválím holky za to, že splnily, co jsme si předsevzali. Máme tři zápasy za sebou s bilancí 3:0, to je pro nás povzbuzení do další práce,“ řekl trenér Pražanek Stanislav Mitáč.
„Z pohledu trenéra je to složitá situace, kdy se nedá holkám moc pomoct, když je jen jedna na střídačce. Chybí nám tři klíčové hráčky a budeme s tím muset něco udělat,“ konstatoval šternberský kormidelník Vladimír Sirvoň.
Poslední ligové utkání tohoto roku čeká Šternberanky ve čtvrtek 20. prosince, kdy se v předehrávce 15. soutěžního kola představí od 17 hodin v sokolském derby na palubovce Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (-19, -15, -15)
Rozhodčí: Kavala, Slezák
Čas: 64 minut
Diváků: 130
Šternberk: Zemánková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Oborná, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Schandlová.
Olymp: Šimáňová, Šmídová, Černá, Vojíková, Staňková, Komárková, libero Stavinohová. Střídala: Kalhousová.

DSC04512 DSC04510 DSC04506

This Post Has One Comment

  1. Pavlik

    Pan trenér lže jako když tiskne, i kdyby měl hráčky na střídání, tak je nevystřídá jak ukázal začátek sezony, a když už střídá, tak naprosto nesmyslně (viz střídání univerzálky místo smečařsky když totálně hoříme na příjmu). Hráčky jdou na hřiště a pan trenér si s nimi ani neplácne? no comment. pak za pár let se další hráčky mohou vyjadřovat obdobně jako slečna Holásková, a to je škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>