Chyběl malý kousek. Po prohře Přerova s Olympem měly volejbalistky Sokola Šternberk jistotu účasti v play-off na dosah, nezvládly však domácí zápas 5. kola nadstavbové části extraligy s posledním celkem tabulky Fénixem Brno, jemuž věnovaly jeho první bod v sezoně a po výhře v tiebreaku budou muset usilovat o postup do vyřazovacích bojů i v posledním kole nadstavby.
Po odpolední hladké výhře Olympu Praha v Přerově bylo jasné, že volejbalistkám Šternberka stačí k potvrzení osmé příčky a definitivnímu zisku místenky do play-off porazit doma za tři body beznadějně poslední Fénix. Jenže právě tato jistota možná hráčkám Sokola až příliš svázala ruce, takže v úvodním setu tahaly prakticky od počátku za kratší konec (4:7, 13:18), a přestože sadu dovedly až do vyrovnané koncovky, nakonec ji ztratily 22:25.
Toto zaváhání ještě nemuselo být fatální a Hanačky je mohly napravit ve druhém dějství, v němž Sokol naopak téměř neustále mírně vedl, v závěru sice ztratil nadějný náskok (23:20, 23:23), ale přesto se jako první dostal k setbolu. Jenže jej nevyužil, stejně jako ještě jeden další a naopak Jihomoravanky svou třetí výhodu zužitkovaly – 27:29 a 0:2.
Rázem bylo jasné, že ve Šternberku se ten večer slavit postup do vyřazovacích bojů nebude, a domácí hráčky to paradoxně uklidnilo. Ve třetím dějství začaly předvádět více svou hru, hned na začátku se dostaly do vedení 7:1 a 10:3, soupeře už do kontaktu nepustily a po výhře 25:20 snížily. Podobně se vyvíjela i čtvrtá část duelu, Sokol v ní měl opět neustále navrch, po druhém technickém timeoutu Brno v podstatě odpadlo a výsledkem byl desetibodový rozdíl ve prospěch domácího týmu.
Ten si tak vynutil rozhodující tiebreak a v něm zpočátku jasně mířil k alespoň dvoubodovému vítězství (8:4). Za stavu 10:10 však bylo srovnáno a začalo opět drama, které vyvrcholilo bojem o mečbol při skóre 13:13. Teprve potom Šternberanky urvaly potřebné dvě výměny a na poslední chvíli rozhodly o své výhře 3:2, po níž ale rozhodně slavit nemohly.
„Dnes jsme předvedli nejen náš nejlepší výsledek, ale i výkon v celé sezoně. Holky si zaslouží velkou pochvalu za to, co tady předvedly. Škoda jen, že jsme nedotáhli tiebreak k celkovému vítezství,“ chválil i přes prohru šéf lavičky Fénixu Zdeněk Janoušek.
Opačné pocity měl kouč Sokola Martin Hroch. „Nemůžu být spokojený s výkonem ani s výsledkem. Nemyslím si, že bychom to podcenili, ale bohužel na některých postech jsme zápas nezačali tak, jak jsme měli. Z toho těžil Fénix, který bojovné výkony předvádí více méně celou sezonu. Dnes z toho získal dva sety, až pak se začala projevovat naše zkušenost. Utkání jsme sice otočili, ale samozřejmě mě to nemůže těšit, protože jsme měli vyhrát za tři body a rozhodnout souboj o osmé místo. Dnes bych chtěl pochválit Lucku Hanouskovou, která coby mladá střídající hráčka naskočila do zápasu ve stylu staré harcovnice a uhrála si to,“ hledal pozitiva Hroch.
Poslední zápas extraligové nadstavby své výkonnostní skupiny odehraje Šternberk ve čtvrtek 8. března od 17 hodin v Praze proti Olympu. Pokud bude chtít mít jistotu účasti ve čtvrtfinále play-off, potřebuje ve vršovické hale získat alespoň bod. V opačném případě musí čekat na bodové zaváhání Přerova v brněnském utkání s Fénixem, které začne stejný den o dvě hodiny později.

TJ Sokol Šternberk – Fénix Brno 3:2 (-22, -27, 20, 15, 13)
Rozhodčí: Kubinec, Gall
Čas: 119 minut
Diváků: 150
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Janečková. Střídaly: Hanousková, Vrabcová.
Fénix: A. Pospíšilová, Beránková, Kočvarová, Šnellyová, P. Pospíšilová, Neterdová, libero Kuníková. Střídaly: Matoušková, Štrychová, Krejčířová, Trávníčková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>