Bez řady svých opor i hlavního kouče odcestovaly volejbalistky Sokola Šternberk do Prahy k utkání na Olympu a proti favoritovi druhé skupiny tak v úvodním kole nadstavby neměly příliš mnoho nadějí na úspěch. Okleštěná sestava sice podala ve Vršovicích hlavně v prvním a třetím setu sympatický výkon, na zisk byť jen jedné sady to ale proti úřadujícímu vicemistrovi nestačilo.
Šternberk přijel na Olymp pouze s osmi hráčkami a dokonce i bez hlavního trenéra Martina Hrocha, když přednost dostaly tentokrát nejvyšší dorostenecké soutěže. Přesto okleštěná sestava hostí začala nadějně, v úvodních výměnách držela s Olympem, jenž měl před zápasem na Sokol náskok propastných 23 bodů, krok, ale od stavu 5:5 se začal domácí favorit postupně odpoutávat. Výsledkem bylo jeho výrazné vítězství 25:13.
Pražanky musely před týdnem zkousnout hořký a trochu smolný sešup do spodní nadstavbové skupiny, v níž nyní chtějí vládnout pevnou rukou toho, kdo výkonnostně patří spíš mezi úplnou elitu. Dokazovat to začaly hned od počátku druhého dějství, ve kterém se rychle ujaly vedení 10:1 a pak už se v podstatě jen dohrávalo. Podobně se skóre vyvíjelo i ve třetí sadě, v níž sice bojovné Hanačky kladly sympatický odpor, na zisk více než dvanácti výměn to ale opět nestačilo.
„Výsledek hovoří za vše. Neprosadili jsme se z hlavního kůlu, potřebovali jsme obranu Olympu rozhodit, ale to se nám nedařilo. Vše se odvíjelo od servisu, který Olympu šel a nám ne. To ovlivnilo celý zápas,“ konstatoval asistent trenéra Hrocha Miroslav Jehlář, jenž se v Praze ujal koučinku sokolského týmu.
„Musím děvčata pochválit za přístup k utkání. Zápas měl jednoznačný průběh, dobře jsme v něm servírovali a přehráli jsme Šternberk jednoznačně na útoku. Z individuálních výkonů musím pochválit Pavlínu Šimáňovou,“ uvedl lodivod vítězek Stanislav Mitáč.
Druhý ze šesti nadstavbových duelů odehrají Šternberanky ve čtvrtek 18. února doma proti Frýdku-Místku. Sokolské derby začne v hale Ecce Homo netradičně v 18 hodin.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (13, 12, 12)
Rozhodčí: Meruna, Dušek
Čas: 60 minut
Diváků: 50
Sestava Olympu:
Kopecká, Hodanová, Vyklická, Nová, Melicharová, Šimáňová
Libero: Dostálová
Střídaly: Komárková, Kalhousová
Sestava Šternberka:
Zatloukalová, Beránková, Němčíková, Matoušková, Janečková, Jurčíková
Libero: Přibylová
Střídala: Maturová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>