Po téměř měsíční pauze se opět rozběhl letošní ročník extraligy volejbalistek. Sokol Šternberk doma v jeho 16. kole podlehl týmu VK Brno 0:3 a vrátil se na poslední místo v tabulce, přesto má stále šanci na účast v play-off.
Šternberk nasadil do zápasu a hned do základní sestavy dvě ukrajinské posily „last minute“, nahrávačku Mirchevovou a smečařku Schvanskou. To v hostujícím kádru prošpikovaném současnými a především bývalými reprezentantkami se objevila hned trojice někdejších volejbalistek Sokola včetně kapitánky Novákové. V úvodu prvního dějství měly mírně navrch domácí hráčky, ale za stavu 12:12 se podání ujala hostující Boulová a rázem to bylo 12:16. Bojovné Šternberanky ještě otočily při servisu Kotlabové na 18:17, poslední výměny ale patřily zkušenějšímu Brnu, které si připsalo důležitou výhru 25:22.
Začátek druhé sady přinesl přetahovanou o každý bod, teprve od stavu 8:8 odskočily „šelmy“ jako první o dva body. Přestože to není velký náskok, ukázal se nakonec jako rozhodující. Sokol už ani jednou skóre nedokázal dorovnat, i když se několikrát těsně dotáhl (12:16, 16:18), a nakonec z toho byla ztráta setu poměrem 19:25.
Dvě nadějně rozehrané a nakonec ztracené bitvy domácí poznamenaly a v úvodu třetí části to bylo rychle 3:0 pro Brno. Šternberk ještě vyrovnal na 5:5, definitivní zlom v zápasu ale přišel od stavu 10:12 při sérii zkrácených servisů Sklenářové, po níž to bylo už 10:21. Set a celý zápas navíc dopodávala Boulová a po její šňůře se skóre zastavilo na nelichotivém výsledku 12:25.
„Jsem rád za tři body, protože domácí posílili a chtějí se vyhnout baráži. Bez ohledu na to však náš dnešní výkon nesnesl měřítko. Příště se musíme vyvarovat dětských a nesmyslných chyb, jinak se nám to v dalších zápasech vymstí,“ řekl trenér Brňanek Martin Gerža.
„První a druhý set měl z naší strany dobrou úroveň, jen jsme je nedotáhli do úspěšného konce. Vůbec nám nevycházel útok středem, pokud dobře počítám, tak z jednadvaceti pokusů jsme složili pouze tři. To byl jeden z rozhodujících faktorů,“ konstatoval domácí kormidelník Vladimír Sirvoň.
V sobotu 19. ledna bude dlouhodobá část extraligy pokračovat 17. kolem, v němž dojde na derby Olomouc – Šternberk. Hrát se bude ve sportovní hale Univerzity Palackého od 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk – VK Brno 0:3 (-22, -19, -12)
Rozhodčí: Ištvanech, Peloušek
Čas: 64 minut
Diváků: 110
Šternberk: Mirchevová, Schvanská, Kneiflová, Kotlabová, Dedíková, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídaly: Hudylivová, Schandlová, Oborná, Zemánková.
VK Brno: Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, Kuželová, Matuszková-Rossi, libero Chlumská. Střídala: A. Pospíšilová.

DSC04714 DSC04712 DSC04709 DSC04707

This Post Has One Comment

 1. radar

  Zdravím,

  po dlouhé době se našel čas, tak jsem si řekl co doma, půjdu se podívat na volejbal a povzbudit děvčata.
  Hala ECCE HOMO je unikátní svou tribunou. Ve Šternberku je to klasika sloupy máme na hlavních ochozech všude viz fotbalová, hokejová, tak proč by němala chybět i pro míčové sporty.O stavbě a realizaci tohoto omylu bylo napsáno spousty, ale nemůžu si pomoci a opět připomenout, hala není důstojná pro nejvyšší soutěž.
  Pochvala patří pro okénko s občerstvením čepované pivo za lidovou cenu udělalo radost a mělo šmak.
  K samotnému utkání, týmu se nedaří herně i výsledkově to mi bylo známo. Průběh utkání a konečný výsledek to jen potvrdil.
  I tak bych chtěl poděkovat holkám za bojovný výkon hlavně v prvním a druhém setu, ale to je málo!?
  Mužstvo se potřebuje sehrát máme, zde spoustu nových hráček.Z nových posil bych vyzdvihl výkon nahrávačky Mirchevovouvé vyčnívala svojí chytrou hrou nad zbytkem sestavy.
  Mám obavy, že olomoucký kraj, který už má dlouhá léta čtyři kluby v nejvyšší soutěži by v letošní sezóně mohl o tento skvostný primát přijít.Uvidíme hlavu vzhůru!
  Vzhaz pro TJ Sokol Šternberk do hry srdce, sílu, hrdost, čest!

  zdraví

  radar a strec
  ULTRAS SIGMA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>