O udržení šancí na účast ve vyřazovacích bojích usilovaly volejbalistky Sokola Šternberk v předehrávce 15. kola extraligy na palubovce Frýdku-Místku. Sokolské derby skončilo zlehka překvapivou tříbodovou výhrou do té doby posledního celku tabulky, který se minimálně do soboty posunul na devátou příčku před Ostravu o pouhý bod za své dnešní soupeřky.
Úvodní dějství přineslo bitvu o každý bod, na jejímž konci měl nejprve Frýdek-Místek setboly za stavu 24:22, ale neproměnil je, zatímco hosté svou druhou výhodu ano – 25:27.
Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 14:14. Poté domácí tým odskočil na 18:14 a Šternberanky se od té chvíle vzmohly už jen na tři vítězné výměny.
Ve třetím dějství to byly naopak volejbalistky z nejmenšího ligového města, které od počátku převzaly iniciativu (6:10, 9:16). Frýdek sice ještě snížil na rozdíl čtyř bodů (14:18), v závěru navíc zlikvidoval hned tři setboly, porážce 22:25 už ale nezabránil.
A to nebylo ještě vše; ze stavu 10:9 ve čtvrtém setu to bylo rázem 11:18 a po výsledku 17:25 si Sokolky ze Šternberka odvážejí od svých kolegyň z Frýdku-Místku všechny tři body.
„Bylo to oboustranně hodně nervózní utkání, protože si oba týmy uvědomovaly, jak je zápas důležitý. Jsme rádi, že jsme si znovu vylepšili naše postavení a že je o co hrát,“ oddechl si trenér Šternberanek Vladimír Sirvoň.
„Z naší strany tam bylo příliš nervozity hlavně v koncovce prvního setu. Nedokázali jsme kontrovat kvalitní hře hostů, kteří se opírali o zkušené hráčky,“ mínil domácí kouč Jaroslav Vlk.
Po sváteční přestávce se volejbalistky Šternberka představí poprvé v ligovém utkání ve čtvrtek 17. ledna od 17 hodin doma proti nováčkovi z VK Brno.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 1:3 (-25, 17, -22, -17)
Rozhodčí: Kavala, Burgertová
Čas: 94 minut
Diváků: 120
Frýdek-Místek: Borovcová, Mitregaová, Šípová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, libero Radivojevičová. Střídaly: Vašinová, Šprochová, Grygarová.
Šternberk: Zemánková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Oborná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>