Až na mistrovství republiky v halovém plážovém volejbalu hráček do 18 let se probojovala dvojice kadetek TJ Sokol Šternberk Monika Navrátilová a Kristýna Jarošová. Na prestižní akci obsadily talentované dívky ze střední Moravy dělené sedmnácté až dvacáté místo. Družstvo kadetek Šternberka čeká ještě v květnu vyvrcholení extraligových bojů v šestkovém volejbalu a tým Sokola určitě není bez šancí na medaile.
Navrátilová s Jarošovou se na domácí halový šampionát v beachi musely prokousat přes kvalifikaci, která se konala v pátek 20. dubna. Jejich prvními soupeřkami byly Alena Vítková a Barbora Kožoušková z klubu Sokol Brno, které se nakonec po třísetovém boji radovaly z vítězství 2:1. Další dva zápasy tak mladé šternberské volejbalistky potřebovaly vyhrát, aby se dostaly do hlavní soutěže. To se naštěstí povedlo, Monika s Kristýnou nejprve zdolaly Barboru Bobkovou a Barboru Andreásovou 2:0 a následně i Veroniku Šalanskou s Andreou Vilhumovou stejným poměrem.
Hlavní soutěž domácího mistrovství se konala hned o den později ve skvělé atmosféře v hale na pražském Strahově. Zde už hráčky Šternberka nestačily na Nelu Wágnerovou a Karolínu Koláčkovou ze Sokola Brno a podlehly jim ve dvou sadách, i když vždy velmi těsným rozdílem v obou setech. V dalším utkání proti Lindě Kulišové a Denise Karlíkové již děvčatům došly síly a projevily se nedostatky v organizaci jejich hry. Výsledkem byla vcelku hladká porážka a konečné sedmnácté až dvacáté místo v rámci šampionátu. „Účast na mistrovství nám každopádně přinesla cenné zkušenosti do dalších turnajů,“ hodnotila tento výsledek Kristýna Jarošová.
Halová sezona na písku tedy pro kadetky skončila, ta v šestkovém volejbalu má své vyvrcholení před sebou. V prvním květnovém víkendu se tým Sokola Šternberk zúčastní závěrečného turnaje v elitní skupině nadstavbové části extraligy a po něm už jej čeká bitva o republikové medaile.

beach v Praze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>