Bez jediné porážky prošly kadetky Sokola Šternberk posledním turnajem nadstavbové části extraligy, když v olomoucké univerzitní hale porazily postupně brněnské Královo Pole, pražský Olymp a Ostravu vždy shodně 3:1. O letošní ligové medaile se obhájkyně titulu utkají s tuzemskou elitou své věkové kategorie na finálovém turnaji nejlepší šestice týmů od 17. do 20. května v Brně. Sokol do něj vstoupí ze třetího místa.
Trojici nadstavbových turnajů, které následovaly po základní části extraligy, strávily šternberské kadetky výhradně v elitní skupině nejlepších čtyř družstev, což jim zajistilo dostatečnou porci kvalitních duelů. Bohužel poněkud nešťastný kalendář ligového ročníku způsobil to, že mezi druhým a třetím turnajem zela měsíční pauza. Závěrečný díl nadstavby se tak pro nejlepší čtveřici uskutečnil až první květnový víkend v hale Univerzity Palackého v Olomouci.
„V úvodním utkání nás čekalo Královo Pole, které přijelo v oslabené sestavě, protože některé hráčky ze základu dostaly volno vzhledem k jejich účasti v kvalifikaci na juniorské mistrovství Evropy. V prvním setu nám soupeř nekladl větší odpor. Ve druhém jsme ale začaly dělat nevynucené chyby, a to vedlo k jeho ztrátě. Zbylé dva už jsme si však pohlídaly a zajistily si tak vítězství 3:1,“ popsala první olomoucké klání své družiny šternberská kapitánka Kristýna Jarošová.
Druhým sobotním protivníkem mladých Sokolek byl Olymp Praha. „První set byl po celou dobu vyrovnaný, ale naše holky lépe zvládly koncovku. Ve druhé sadě jako by se opět opakoval výpadek z předchozího zápasu, udělaly jsme v ní spoustu chyb a prohrály jej. Ve třetím setu jsme se naštěstí vzpamatovaly a po vyrovnaném závěru pak získaly i set čtvrtý,“ řekla kapitánka vítězek.
V neděli přišlo na řadu utkání s Ostravou, která na turnaji ještě bojovala o postup do finálové šestky. „Po celý zápas jsme se spíš trápily ve všech činnostech a nehrály svoji hru. Soupeř nám vzal opět set, takže z toho byl opět konečný výsledek 3:1,“ uzavřela Jarošová.
Prvním místem na závěrečném turnaji si Šternberk zajistil celkové třetí místo po dlouhodobé části extraligového ročníku. Ve finálovém turnaji by tak obhájkyně zlata měly mít v tříčlenné základní skupině za soupeře týmy z prvního a šestého místa, tedy Olymp Praha a Ostravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>