Vítězstvím na domácím turnaji završily juniorky Sokola Šternberk nadstavbovou část extraligy. Bez ohledu na tento výsledek však už měly svěřenkyně Miroslava Jehláře předem jistou účast ve finálovém klání šesti nejlepších družstev své věkové kategorie, v němž půjde o zisk ligových medailí. O ně se šternberské naděje pokusí na začátku dubna pravděpodobně v Brně, kde by se vyvrcholení extraligy juniorek mělo letos odehrát.
Ve druhém ze tří nadstavbových turnajů neudržely mladé volejbalistky Sokola příslušnost k elitní čtyřce a poslední z nich tak odehrály ve druhé výkonnostní skupině, zato ve své domácí hale. V ní sice nejprve podlehly Ostravě 2:3, poté už ale porazily České Budějovice 3:1 a Španielku 3:0. V součtu jim sedm bodů stačilo na turnajové prvenství. „Musím pochválit všechny holky, protože jsme turnaj odehráli v osmi lidech, což ostatně prakticky platí pro celý extraligový ročník, v němž jsme si vždy pomohli jen některou z kadetek,“ řekl trenér Šternberka Miroslav Jehlář. Jeho tým zahájil domácí turnaj skvěle, proti Ostravě získal první sety jasně 25:6 a 25:17. „Na co jsme chytli, to se podařilo. Jenže potom jsme polevili, začali dělat chyby a soupeři skvěle vycházel servis. Bohužel se nám nepodařilo zvládnout ani rozhodující tiebreak, ale podle přítomných divák to byl bez ohledu na výsledek velmi pěkný volejbal. Další dva zápasy už jsme uhráli s velkou převahou,“ popsal průběh turnaje kouč.
Ten už vyhlíží finálový turnaj nejlepší šestice extraligových celků, který se odehraje od 5. do 8. dubna pravděpodobně v Brně. „Nejprve se bude bojovat ve dvou skupinách po třech družstvech. První dvě z každé se potom utkají do kříže v semifinále, poslední dva týmy čeká souboj o konečné páté až šesté místo. Naším cílem bude pokusit se o postup mezi elitní čtyřku a pak už by se vidělo. Každopádně medaile by byla moc pěkným završením úspěšné sezony,“ usmívá se Miroslav Jehlář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>