Týden po triumfu volejbalových kadetek Sokola Šternberk na mistrovství republiky své věkové kategorie vyvrcholila také extraligová soutěž v nejstarší mládežnické kategorii, tedy v juniorkách. I v ní má šternberský Sokol své zastoupení a jeho tým potvrdil příslušnost k republikové špičce mezi mladými talenty – juniorky z nejmenšího ligového města se umístily na šesté příčce.
Po základní extraligové skupině B patřilo juniorkám Šternberka třetí místo, které je posunulo do nadstavbových bojů o první republikovou šestku. V nich už se mladým Hanačkám dařilo méně, když obsadily konečnou šestou pozici. „Nebylo to pro nás úplně lehké, protože jsme museli během celé sezony zohledňovat i termíny zápasů žen a kadetek. Některá utkání nadstavby jsme tak odehráli čistě s kadetskou sestavou, což se vzhledem k absenci zkušeností děvčat projevilo na výsledcích,“ poznamenal trenér juniorek Sokola Miroslav Jehlář.
Finálovou část extraligy tak Šternberk absolvoval až ve druhé výkonnostní skupině o páté až osmé místo. „Na turnaj do Plzně s námi bohužel nemohla jet Gábina Orvošová, která byla klíčovou hráčkou jak týmu juniorek, tak i kadetek, jimž pomohla k mistrovskému titulu. Je to škoda, s ní bychom určitě měli ještě větší šance na úspěch, jedná se totiž o zcela výjimečnou hráčku,“ litoval Jehlář.
Jeho svěřenkyně navíc nastoupily v Plzni k prvnímu duelu s papírově nejslabším týmem Španielky po úmorné čtyřapůlhodinové cestě a výsledkem byla porážka 0:3. Pak se ale daly Šternberanky dohromady a dvakrát po napínavém průběhu zdolaly České Budějovice i domácí tým 3:2. Výsledkem tak byly turnajové čtyři body a konečná šestá příčka celkově v pořadí extraligy.
„Holkám určitě patří velký dík za celou sezonu, kterou zvládly často v okleštěné složení, i za závěrečný turnaj, kam jely bez své hlavní opory a hned se třemi kadetkami v sestavě. Myslím si, že šesté místo v republice je za těchto podmínek pro šternberský juniorský volejbal velmi dobrá vizitka,“ míní Miroslav Jehlář.
Trenérovou prodlouženou rukou na hřišti byla v Plzni kapitánka týmu Zuzana Kratochvílová. Ze zlatých kadetek se na šesté příčce juniorek v západočeské metropoli podílela trojice Michaela Ambrožová, Lucie Hanousková a Ema Kneiflová. Dalšími členkami týmu byly Natálie Dudová, Karolína Macíčková, Šárka Šenková, Michaela Maturová a libero Denisa Kulová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>