Datum 13. a k tomu 13. extraligové kolo. Smolná kombinace se možná symbolicky podílela na tom, že volejbalistky TJ Sokol Šternberk prohrály klíčové utkání o poslední příčku v tabulce na palubovce Ostravy 0:3. Přitom ovšem stačilo tak málo…
Úvod zápasu byl poznamenán nervozitou ze strany domácích hráček. Ty dovolily hostům odskočit až na 8:14 a teprve pak se začaly pomalu dostávat do hry (11:14, 12:17). Při servisu Nečasové a dobré obraně se Ostravanky poprvé v setu dostaly do vedení – 18:17. Poté nastala krátká přetahovaná o každý míč a následně při podání Zedníkové domácí volejbalistky utekly o čtyři body (24:20). Hráčky Šternberka se však o první set ještě pořádně popraly (24:24), jenže v dramatické koncovce byly nakonec přece jen úspěšnější Ostravanky, když proměnily až šestý setbol.
Ve druhé sadě bylo na hřišti jen jedno družstvo. Domácí tým zcela jasně zvítězil způsobem start – cíl. Hladce prohraný druhý set se podepsal na výkonu hostů i ve třetí sadě. Domácí volejbalistky si hned od počátku vytvářely mírný náskok (6:3, 7:5). Pak ovšem hráčky Šternberka zatlačily servisem a dostaly se krátce do vedení (7:8). To ale byl jediný okamžik, kdy se fanoušci obávali o obrat ve vývoji zápasu. Domácí děvčata se pak rychle zkoncentrovala a při servisu Faltínové se ujala opět iniciativy (15:8) a s přehledem set i zápas dotáhla do vítězného konce.
„Velmi špatně jsme přihrávali. Zlomil nás první set, kdy jsme měli solidní náskok, a přesto jsme jej nezískali. V podstatě žádnou činnost jsme neměli zvládnutou a udělali jsme neskutečně mnoho nevynucených chyb,“ zlobil se lodivod Šternberka Vladimír Sirvoň.
„Dnes bych chtěl pochválit celý tým za dobrý výkon. Kvalitně dirigovala hru nahrávačka Kašparová. Kromě poloviny prvního setu jsme plnili taktické pokyny v obraně na síti i v poli a zatlačili soupeře agresivní hrou. V tomto duchu musíme odehrát i další zápasy,“ těšilo ostravského trenéra Zdeňka Pommera.
V dalším extraligovém kole přivítá Sokol už tuto sobotu 15. prosince od 17 hodin ve své hale Ecce Homo pražský Olymp.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25, 9, 17)
Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech
Čas: 70 minut
Diváků: 70
Ostrava: Zemanová, Kašparová, Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Zedníková, libero Chevalierová. Střídaly: Faltínová, Sedláčková, Žolnerčíková.
Šternberk: Zemánková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Oborná, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Schandlová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>