Poslední bitvu o příslušnost k tuzemské elitě rozehrál Sokol Šternberk doma proti vítězi první ligy Dobřichovicím. V prvním duelu baráže hrané na tři vítězství Šternberanky potvrdily roli favoritek opírajících se o extraligové zkušenosti a zvítězily za hodinu hry 3:0.
Po neúspěšném boji o deváté extraligové místo a jistotu záchrany se Sokolem Frýdek-Místek rozehrál volejbalový Šternberk další sokolské derby, tentokrát v baráži proti vítězi první ligy Dobřichovicím. První duel série hrané na tři vítězství se uskutečnil na Hané a domácí tým do něj vstoupil lépe (3:1, 6:3). Hosté, kteří přijeli jen s devíti hráčkami, pak sice vyrovnali (8:8), ale po následné sérii servisů Hudylivové bylo prakticky rozhodnuto – 16:8. Prvoligový premiant už nenašel odpověď a úvodní sada skončila jednoznačnou výhrou Šternberka 25:17.
Ten načal nadějně i druhé dějství (3:0) a postupně v něm zvyšoval své vedení (12:5, 20:11). Dobřichovice v této části zápasu nakonec uhrály o jedinou výměnu více než v té předchozí – 25:18.
Také ve třetím setu měl od počátku navrch extraligista (4:1), jenž znovu přidával bod po bodu a postupně se od protivníka odpoutával. Definitivně se tak stalo při servisu ukrajinské nahrávačky Mirčevové (15:9, 22:9). Šternberk povolil ve třetí sadě hostům jen deset míčů a po výsledku 25:10 ovládl první barážové měření sil 3:0.
„Rozhodl servis, kterým nás soupeř naprosto přehrál. Domácí byli jednoznačně lepší, gratuluji jim k vítězství,“ konstatoval trenér Dobřichovic Jakub Koloušek.
„Jsem spokojený s výhrou 3:0 a koncentrací hráček v utkání. Je to ale teprve první krok, ještě nás čekají těžké zápasy,“ uvědomuje si šéf šternberské lavičky Jan Drešl.
Druhé barážové utkání odehrají volejbalistky Šternberka opět před svým publikem už zítra, v neděli 7. dubna netradičně od 15 hodin. Třetí duel série se uskuteční v pátek 12. dubna od 18.30 hodin v Dobřichovicích.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (17, 18, 10)
Rozhodčí: Spáčil, Vachutka
Čas: 62 minut
Diváků: 150
Šternberk: Schandlová, Hudylivová, Mirčevová, Shvanská, Kneiflová, Kotlabová, libero Kaňková. Střídala: Oborná.
Dobřichovice: Prokopová, Licková, Kučková, Stará, Jovanovičová, Vašutová, libero Kopecká.

DSC05186 DSC05182 DSC05181 DSC05180

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>