Šternberk poprvé v sezoně prohrál s Frýdkem, doma zůstává aspoň bod

27. 11. 2020

Už potřetí v této sezoně, z níž se zatím nestihlo odehrát mnoho, se volejbalistky Šternberka střetly se svými sokolskými rivalkami z Frýdku-Místku. Poprvé v Českém poháru Hanačky zvítězily ve Frýdku 3:1, poté na stejném místě v lize vyhrály dokonce bez ztráty setu a nyní se hrálo poprvé ve šternberské hale Ecce Homo. Domácí tým v utkání 14. extraligového kola nepotvrdil roli mírného favorita a po porážce 2:3 odevzdal soupeři dva body.

Po vyrovnaném úvodu prvního setu se až do stavu 15:14 obě družstva střídala ve vedení. Pak se ale začalo domácím dařit na podání a koncovka drtivě patřila Šternberku - 25:16.

Ve druhé sadě byly od začátku úspěšnější volejbalistky Frýdku-Místku a získaný malý náskok se jim podařilo udržet až do konce setu.

Ve třetím dějství se obě družstva střídala ve vedení a až v dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na stranu hostujících volejbalistek, které zvítězily v poměru 29:27.

Čtvrtý set byl podobný tomu předchozímu, obě družstva se střídala ve vedení, závěr ale tentokrát patřil domácím hráčkám - 25:20.

V rozhodující páté sadě utkání se více koncentrovaly na hru hostující hráčky a získaly ji v poměru 15:8.

„Bylo to velmi bojovné utkání s hromadou chyb. Nepatříme do špičky letošní extraligy, ale chceme potrápit všechna družstva ze spodní poloviny. Blokařsky jsme hráli velice dobře, první set nám utekl na přihrávce, následně jsme bojovností získali další dvě sady a především pátý set. Jsem za výsledek rád a holkám gratuluju. Je vidět, že se posouváme a lepšíme,“ chválil kouč Frýdku-Místku Leoš Chalupa.

„Dnešní utkání bylo celé jako na houpačce, zkrátka tradiční vyrovnaná bitva s Frýdkem-Místkem. Tentokrát byly úspěšnější soupeřky, kterým gratuluji. Byl to těžký zápas pro obě strany a já chválím svoje holky za bojovný výkon a děkuji celému týmu za předvedenou hru,“ hodnotil dlouhý a vyrovnaný duel pozitivně domácí kormidelník Jan Drešl.

Další ligový zápas čeká Šternberanky hned o den později. V sobotu 28. listopadu nastoupí od 13. hodin v rámci 15. ligového kola v pražských Vršovicích proti domácímu Olympu.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (16, -21, -27, 20, -8)

Rozhodčí: Trumpeš, Vachutka

Čas: 121 minut

Diváků: 0

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero: Slavíková. Střídaly: Jarošová, Dudová.

Frýdek-Místek: Mitregaová, Uhrová, Staňková, Tkáčová, Šnellyová, Pavelková, libero Teperová. Střídaly: Borovcová, Hadáčková, Petrová.