Šternberk v Přerově získal set, body už ne

29. 2. 2024

Extraliga volejbalistek pokračovala už svým 25. kolem. V duelu Přerova se Šternberkem se střetly dva týmy, které v minulém kole příjemně překvapily - Přerovanky výhrou v Olomouci a Sokol domácím vítězstvím nad mistrem z Králova Pole. Ve vzájemném utkání byl lepší domácí přerovský tým; Šternberk sice urval jeden set, ale na body tentokrát nedosáhl.

Začátek utkání napovídal, že bude k vidění dramatický volejbal. Skóre bylo vyrovnané až do stavu 10:10, pak se povedlo Šternberku díky podání odskočit o tři body, vzápětí ale Přerov servisem srovnal, do konce setu udělal méně chyb a zvítězil 25:19.

Do druhého setu vstoupil Přerov vlažně a vlastními chybami pomohl Šternberku k rychlému vedení 4:1. Domácím se potom díky účinnému útoku povedlo dorovnat a začala přetahovaná o každý bod až do stavu 20:20. Koncovku si ale Přerov pohlídal a po výhře 25:21 vedl 2:0.

Ve třetím dějství začal opět lépe Sokol a dostal se do vedení 7:4. Poté domácí tým stav vyrovnal a pokračovalo se ve vyrovnané bitvě, v níž se ani jedno družstvo nedostalo do výraznějšího vedení. V koncovce rozhodly chyby Přerova a Šternberk vyhrál třetí set těsně 29:27.

Do čtvrté části lépe vstoupil Přerov a rychle si získal tříbodové vedení, o které však postupně svými chybami přišel. Od stavu 14:14 se domácím dařilo postupně si vypracoval náskok, který udrželi až do konce, vyhráli čtvrtý set poměrem 25:17 a celý zápas 3:1.

„Soupeři gratuluji k získání tří bodů, což už je horší pro nás. Počítal jsem s tím, že se o úspěch porveme lepším způsobem. První set jsme začali vlažně, báli jsme se udělat chyby a bylo to opatrné. Začali jsme hrát až druhý a třetí set, které byly z naší strany mnohem kvalitnější. Ve čtvrtém se ale vrátily naše chyby a chvílemi nám vázla i distribuce nahrávek. To, co nechceme, se vrací pořád dokola,“ řekl k zápasu trenér Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

„Dneska máme zase vítězství za tři body. To je jediné, co nás dnes zajímalo. Urvali jsme to týmově. Trošku jsme zpanikařili ve třetím setu, ale potom jsme se v polovině čtvrtého setu probrali a dotáhli jsme to k zaslouženému vítězství. Musíme se ještě dobře připravit na dva zápasy a pak teprve přemýšlet o play-off,“ zhodnotil střetnutí domácí lodivod Radim Vlček.

Další duel hraje Sokol Šternberk opět venku, a to 2. března od 16 hodin derby v Olomouci.

Volejbal Přerov - TJ Sokol Šternberk 3:1 (19, 21, -27, 17)

Rozhodčí: Činátl, Novák

Čas: 110 minut

Diváků: 410

Přerov: Zatloukalová, Lazárková, Kohoutová, Biassouová, Hůsková, Paigeová, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Oujezdská, Martincová

Šternberk: Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, Kurerova, Kłodová, Úradníková, libera Vyjídáková, Brunclíková. Střídaly: Němečková, Pluhařová