Senzace, Sokolky si opět vyšláply na mistra!

24. 2. 2024

Ve 24. kole ženské extraligy hostil Sokol Šternberk stříbrný celek z nedávného finále Českého poháru a úřadujícího mistra extraligy VK Královo Pole Brno. Sokolky zvládly první dva sety těsně, ve třetím sice ztratily, ale čtvrtý dokázaly získat a všechny body tak zůstaly ve Šternberku.

V prvním setu si hráčky Králova Pole dlouho udržovaly mírný náskok (8:9, 15:16). Na podání se dařilo Jelínkové a Hrušecké. Za stavu 18:24 však šla na servis domácí Nikola Látalová a domácí hráčky dokázaly získat v dramatické koncovce osmi body v řadě vedení a tím i celý set 26:24, když své galapředstavení na podání zakončila Látalová stylově esem.

Druhá sada měla podobný průběh jako ta první. Do stavu 8:9 vedly volejbalistky Brna. Při podání Kłodové ale domácí volejbalistky získaly vedení 10:9, které následně zvýšily na 15:11. V útoku se dařilo Látalové, Weidenthalerové i polské legionářce Kłodové a stav se navyšoval na 20:16. Pak se sice soupeřkám podařilo snížit na 21:20, ale v dramatické koncovce setu byly úspěšnější domácí Sokolky - 25:23 a 2:0.

Ve třetím setu vedli hosté až do stavu 9:9, pak se začalo dařit domácím hráčkám, které otočily na komfortních 18:12. Při podání exšternberské Körmendyové však soupeřky vyrovnaly na 18:18, Cohenová sice svým servisem ještě otočila na 21:20, ale koncovka nakonec patřila hráčkám z Králova Pole, které vyhrály 25:21 a snížily na 1:2.

Čtvrtá sada byla po celou dobu vyrovnaná, domácím hráčkám se dařilo nepustit soupeřky do vedení (11:9, 14:12, 16:16, 20:18, 22:21) a set jim nakonec patřil poměrem 25:22 a celý zápas překvapivě 3:1.

„Dnes jsem spokojen jednak s herním nasazením všech hráček, tak především s bodovým ziskem. Holky dokázaly plnit stanovené herní úkoly, moc nechybovaly, hrály bojovně a dařilo se jim ve všech činnostech. Patří jim moje pochvala,“ hodnotil po delší době vítězný duel domácí kouč Miroslav Jehlář.

„Myslím, že po těch všech zápasech, co jsme prohrály, je tato výhra hodně sladká. Dneska jsme bojovaly konečně o každý balon. Chtěla bych strašně pochválit celý tým a poděkovat fanouškům, kteří přišli,“ říkala po zápase nadšeně kapitánka TJ Sokol Šternberk Aneta Weidenthalerová.

„Ani dnes jsme neurvali koncovky, které měly být naše, podobně jako s Přerovem. Promarněný stav 24:18 je z naší strany velké selhání a bohužel se to pak promítá do celého utkání. Pochválil bych pár střídání, která nám vyšla,“ glosoval zápas zklamaný trenér KP Brno Erik Nezdoda.

Další duel odehraje Šternberk ve čtvrtek 29. února od 18 hodin v Přerově.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole Brno 3:1 (24, 22, -21, 22)

Rozhodčí: Hladišová, Činátl

Čas: 110 minut

Diváků:100

Šternberk: Úradníková, Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, Kurerova, Kłodová, libero Vyjídáková. Střídala: Pluhařová

KP Brno: Pelikánová, Kuníková, Körmendyová, Jelínková, Pavlíková, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Prchalová, Křižanovská, Matějková