Sedm statečných bojovalo o obrat v Ostravě. Bohužel marně

17. 11. 2022

V dohrávaném 1. kole extraligy volejbalistek bojoval v tabulce poslední Sokol Šternberk o premiérové vítězství na palubovce předposlední Ostravy. Hanačky, které se potýkají s velkou marodkou, svého soupeře sice hodně potrápily, nakonec jsou ale po porážce 1:3 znovu bez bodového příspěvku.

Začátek zápasu byl dlouho vyrovnaný, domácí tým si začal budovat mírný náskok až v polovině prvního setu (10:10, 15:12). Hosté se nevzdávali (18:16), vzápětí ale umožnili soupeři čtyřbodovou šňůru (22:16), která rozhodla o ostravské výhře 25:19.

Úvod druhé sady vyšel lépe domácím hráčkám (4:0) a náskok Ostravy se zvyšoval i nadále (7:1, 17:10). Šternberk, jenž měl k dispozici pouze šest hráček do pole a jedno libero, se nevzdal a při podání Nikoly Látalové snížil na rozdíl jediného bodu (17:16). Přesto šel do koncovky s náskokem domácí celek (20:17). Sokol opět kontroval (22:21), jenže další dvě výměny patřily Ostravě, která díky proměněnému druhému setbolu a výsledku 25:22 vedla už 2:0.

Čtvrté dějství nabídlo vyrovnaný úvod. Poprvé výrazněji odskočil domácí tým (8:5, 11:6), brzy ale bylo srovnáno (12:12, 17:17). Přetahovaná o body pokračovala až do koncovky (20:20). Ostrava následně získala další čtyři body a zdálo se být rozhodnuto. Jenže proti byla hostující nahrávačka Truksová, jejíž šňůra servisů znamenala dokonalý obrat v setu a výhru Šternberka 26:24.

Ve čtvrté sadě musel nejprve Šternberk dotahovat drobné manko ve skóre (4:2, 9:7), což se mu brzy povedlo (12:12, 14:14). Poté hosté dokonce otočili (17:20, 20:22) a výrazně se přiblížili k tiebreaku a bodovému zisku. Koncovka ale patřila Ostravě, která využila možnosti střídání a po výhře 25:23 a 3:1 si zapsala plný bodový zisk.

„Zápas byl celkem vyrovnaný. Myslím, že to bylo hodně o chybách a my zatím děláme řadu nevynucených chyb, které vedou k výhře soupeře. Ostravě gratuluji a v sobotu se těšíme u nás,“ připomněl blížící se odvetu šternberský kouč Jan Drešl.

„Pro nás jsou to důležité tři body. Byli jsme lepší na bloku, ale vlastním nedůrazem jsme si nedohráli třetí set a trošku jsme to zdramatizovali. Musíme jednoznačně zapracovat na odstranění vlastních chyb. Není to o soupeři, ale o nás. Musíme ještě víc tlačit servisem,“ plánuje trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

Oba protivníci svedou druhý souboj o únik ze suterénu extraligového pořadí hned v sobotu 19. listopadu v rámci 12. soutěžního kola tentokrát ve Šternberku. Duel začne v hale Ecce Homo v 17 hodin.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:1 (19, 22, -24, 23)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech

Čas: 111 minut

Diváků: 100

Ostrava: Hadáčková, Kašparová, Buviničová, Jedličková, Skřivanová, Jasečková, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Chládková, Bauerová, Dabrowská

Šternberk: Truksová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová, libero Chaloupková