Oslabené Sokolky odjely z Olympu s prázdnou

3. 2. 2024

Volejbalistky Sokola Šternberk nastoupily v Praze na Olympu bez Přibylové, Látalové a Vyjídákové. Poprvé v základní sestavě na liberu hrála posila z Olomouce Tereza Pluhařová. Na rozjetý Olymp, který držel sérii šesti výher v řadě, neměl Sokol moc šancí a prohrál jasně 0:3.

Šternberk nastoupil ve Vršovicích už bez nahrávačky Anny Přibylové, která odešla posílit Olomouc. Chybělo také libero Amálie Vyjídáková a univerzálka Nikola Látalová. Od začátku tak hrála prvně Sofia Pavlovská a na liberu posila z Olomouce Tereza Pluhařová.

Úvodní dvě rozehry utkání připsaly Šternberanky, nicméně pět bodů v řadě na straně Olympu donutilo trenéra hostí Jehláře k oddechovému času. Již několikátý bod blokem získal domácí celek, který navýšil vedení na 8:3. Chyba na útoku Šternberku přinesla domácím hráčkám vedení 12:5 a hostující trenér Jehlář si bral již druhý timeout. Pěknou kombinací středem domácí odskočili už na 14:6, ale i hosté převedli útok středem, čímž snížili na 16:9. V závěru sady si připsal body jen domácí tým. Poslední výměnu zakončila nepovedenou ulívkou na druhou šternberská nahrávačka Kurerová a Olymp vyhrál 25:14.

Druhý set přinesl poměrně vyrovnaný úvod, kdy po chybě hostí na podání odskočili domácí do vedení 5:3. Následně přišlo potrestaní dvou nedůsledností na útoku Šternberka, Olymp získal čtyřbodové vedení, které se snažil zabrzdit oddechovým časem trenér Jehlář. Po třech bodech v řadě domácích sáhl kouč Sokola ke svému druhému oddechovému času za nepříznivého stavu 15:11. Pohledná výměna byla k vidění za stavu 17:13, kdy po několika kvalitních obranách na obou stranách se povedlo získat bod na svou stranu hostujícímu týmu, ale pak zase zabral Olymp. Po výsledku 25:19 tu bylo domácí vedení 2:0 na sety.

Hned od začátku třetího setu pokračoval domácí tlak, který přinesl vedení 4:1. Po esu Šimáňové přišel time hostí (9:4). Situace se ale opakovala: eso domácího celku a následovalo druhé zastavení hry oddechovým časem za stavu 12:5. Po nahrávačské fintě Kurerové upravily Sokolky na 16:7. Za stavu 24:10 přišla poslední rozehra utkání, kterou zakončil blok Olympu a výhru 3:0 si připsaly domácí Pražanky.

„První set jsme se hledali. Vyzkoušeli jsme na univerzálním postu mladé hráčky a staronové libero, které bych chtěl pochválit, protože předvedla kvalitní výkon. Bohužel pouze ten druhý set se nám podařil. Ve třetím bylo v naší hře plno nepřesností, na kterých budeme muset ještě pracovat. Gratuluji soupeři,“ zhodnotil duel kouč Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

Domácí trenér Stanislav Mitáč byl pochopitelně spokojen. „Jsem rád, že jsme naší vítěznou sérii natáhly o další vítězství 3:0. Holky hrály dobře, především v průběhu prvního a třetího setu. Máme před sebou krátkodobý cíl v Českém poháru a vítězství se nám velmi hodí. V současné době se spoléháme na náš kvalitní výkon, který stačí na soupeře, jež potkáváme. Splnili jsme taktiku z porady a jsem spokojený s vítězstvím.“

Po pohárové přestávce nastoupí k dalšímu extraligovému duelu Sokol v pátek 16. února, kdy bude od 17 hodin doma hostit Ostravu.

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 19, 10)

Rozhodčí: Slezák, Peloušek

Čas: 61 minut

Počet diváků: 100

Olymp: Hodanová, Gajdová, Brancuská, Kalhousová, Šimáňová, Šmídová, libera Dostálová, Mitáčová. Střídala: Virtová

Šternberk: Cohenová, Kurerova, Kłodová, Kořínková, Pavlovská, Weidenthalerová, libera Pluhařová, Brunclíková. Střídala: Dudková