Nadějný zápas s Frýdkem-Místkem přinesl nakonec jen bod

15. 11. 2023

Po senzačním vítězství v Olomouci nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk v dohrávaném utkání 5. extraligového kola k dalšímu derby - tentokrát sokolskému. S posledním Frýdkem-Místkem Hanačky doma prohrávaly na sety 0:1, poté vedly 2:1, ale nadějně rozehraný zápas k vítězství nedovedly. Po těsné porážce 2:3 mají alespoň bod.

Domácí volejbalistky nezachytily úvod utkání a velmi rychle v něm prohrávaly až o čtyři míče (0:4, 3:7). Šternberk se sice rychle vrátil do hry (5:7), následovalo ale několik bodových sérií (5:11, 10:12, 10:17) a Frýdek-Místek šel do koncovky s více než komfortním náskokem (13:23), který bez větších potíží přetavil v zisk sady - 19:25 a 0:1.

Druhé dějství zahájil naopak lépe domácí výběr (3:0), brzy však bylo srovnáno (4:4, 11:11). Před koncovkou se oba celky střídaly v těsném vedení (18:17, 19:20), od stavu 22:22 ale Šternberanky při podání Cohenové ovládly poslední tři výměny a díky výhře 25:22 vyrovnaly.

Také ve třetí části se oba protivníci zpočátku přetahovali o dietní náskok (2:4, 6:4), ráz druhé polovině setu udala až bodová šňůra Šternberka při podání Deptuchové (7:7, 15:7). Frýdek-Místek se nevzdával (18:12, 18:15), ale znovu podání Cohenové vrátila domácím klid (22:15) a položila základ k výhře 25:16 a vedení 2:1.

Domácí byli blízko třem cenným bodům, jenže svou misi nedotáhli; ve čtvrté sadě byl aktivnější Frýdek a postupně navyšoval své vedení (4:6, 7:11). V závěru sice Hanačky vyrovnaly (15:18, 18:18) a dokonce šly samy krátce nad soupeřky (20:19), koncovku ale lépe zvládli hosté, kteří si vítězstvím 25:22 vynutili tiebreak.

V něm Šternberk ani jednou nevedl (0:2, 5:8), a přestože měl v závěru šance na zvrat (11:11, 12:13), hosté z Frýdku-Místku finiš nepustili a po výhře 15:13 a celkově 3:2 si z nejmenšího ligového města odvezli cenné dva body.

„Šternberk je pro nás vždy nebezpečný soupeř. Nám se ale dnes velmi dařilo eliminovat jejich útoky, dobře si rozehrávat a tlačit soupeřky naší hrou. Ve třetím setu se dostaly do hry i naše mladé hráčky. Jsem s jejich výkonem i s výkonem celého týmu spokojena,“ řekla trenérka vítězek Alexandra Dedková.

„Hlavně první set jsme hráli hodně vlažně a nechali si soupeře rozehrát. Ze začátku jsme si řekli, že nebudeme zalévat za blok, protože jsme věděli, že na to budou připraveni, Pak jsme stejně v každém setu zalívali do připravené obrany. Nedokázali jsme až na pár výjimek celý zápas dávat hodně tvrdý servis tak, jak se nám to dařilo v sobotu v Olomouci. Náš lehký servis v podstatě soupeřky rozehrával, ony dokázaly tvrdě útočit a nám se jen těžko dařilo se bránit,“ zhodnotil duel domácí kouč Miroslav Jehlář.

Další dohrávka, tentokrát úvodního extraligového kola, čeká Šternberanky v neděli 19. listopadu, kdy se od 17 hodin představí na palubovce brněnského Králova Pole.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (-19, 22, 16, -22, -13)

Rozhodčí: Ostranský, Kubinec

Čas: 118 minut

Diváků: 100

Šternberk: Cohenová, Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková. Střídala: Přibylová.

Frýdek-Místek: Petrová, Krejčí, Došková, Agbolossouová, Strušková, Dvořáčková, libero: Kulová. Střídaly: Michalčíková, Motalová, Böhmová.