Do nové sezony půjdou sice téměř bez posil zvučných jmen, ale zato s vírou ve vlastní schopnosti a s přesvědčením, že i bez drahých akvizic se dá hrát dobrý volejbal s kvalitními výsledky. Volejbalistky Sokola Šternberk zahájí nadcházející ročník extraligy 16. října na palubovce Přerova a před začátkem ligových bojů odtajnily své (nejen) sportovní plány a ambice.
Hodně práce čeká zejména v úvodu sezony sportovní vedení oddílu volejbalistek šternberského Sokola. který půjde do bojů s extraligovými protivníky s výrazně omlazeným kádrem. Čtveřici hráček Simonu Janečkovou, Jurčíkovou, Holáskovou a Poláškovou, které zamířily do celku Univerzity Palackého Olomouc, mají nahradit smečařky Kepplová z Českých Budějovic a Martina Šenková z Univerzity Palackého, blokařka Bartáková z Přerova a univerzálka Borovcová z vlastního dorostu. „Jedním z hlavních úkolů šternberského družstva byla vždy výchova mladých hráček pro extraligu. V letošní sezoně se po odstoupení Slavie nebude sestupovat, proto jsme se rozhodli pomoct Olomouci vytvořit silný a konkurenceschopný tým a ještě více dát příležitost talentovaným volejbalistkám. Přesto věříme, že můžeme hrát atraktivní volejbal a měřit se s řadou svých ligových konkurentů. Proto jsme také na pozici hlavního kouče angažovali bývalého reprezentanta a šternberského rodáka Martina Hrocha, který má už nemalé trenérské zkušenosti z tuzemska i zahraničí,“ uvedl předseda volejbalistek Sokola Šternberk Michal Oborný.
Trenér Hroch hodlá ve své první sezoně pod šternberským hradem stavět především na zkušené ose hráček, kterou tvoří nahravačka Ticháčková, smečařky Oborná a Markéta Janečková, blokařka Sochorcová a libero Hronová. „Kolem nich by se měly postupně prosazovat Kepplová, Bartáková, Šenková, Citovecká, Zemánková a Borovcová. Do sezony vstupujeme s hodně omlazeným kádrem. Zkušené vědí, jaká je jejich role, ty mladé se o svoji šanci na slunci musí porvat. Osobně bych si představoval trochu větší konkurenci na klíčových postech, protože ta posunuje tým vpřed kolektivně i individuálně, ale kostky jsou vrženy takto. Rozhodně nemíním nikomu dát nic zadarmo a místo v základní sestavě extraligy se v loterii nevyhrává. Na jakou příčku se dostaneme na konci sezony, ukáže výkonnostní posun jednotlivých hráček i celého týmu,“ ví Martin Hroch.
Program nového ročníku extraligy volejbalistek se rozběhne už ve čtvrtek 16. října a tým Sokola Šternberk se představí v Přerově. Oba středomoravské kluby Olomouc a Šternberk si před nadcházející sezonou opět připravily pro své příznivce společné permanentní vstupenky na domácí zápasy. Permanentky stojí 350 korun a platí na všech domácích utkáních Olomoučanek i Šternberanek v sezoně – tedy na extraligu, Český pohár i evropské pohárové soutěže. Navíc pro držitele permanentních vstupenek jsou opět připraveny zajímavé soutěže. Permanentky mohou zájemci zakoupit ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, dále u trenérů Jiřího Teplého (tel.: 604 214 849) a Jana Drešla (tel.: 731 028 778) a také na pokladnách při vstupu do haly Univerzity Palackého v Olomouci a Ecce Homo ve Šternberku během domácích zápasů.

Soupiska volejbalistek TJ Sokol Šternberk:
2 Kepplová Denisa (1995, smeč, 184)
3 Borovcová Adéla (1996, univerzál, 183)
5 Sochorcová Alexandra (1990, blok, 185)
6 Hronová Simona (1990, libero, 174)
7 Bartáková Pavla (1992, blok, 179)
8 Oborná Lenka (1987, smeč, 178)
9 Janečková Markéta (1986, smeč, 178)
10 Ticháčková Eliška (1983, nahrávka, 179)
11 Šenková Martina (1997, smeč, 178)
14 Citovecká Nela (1996, libero, 173)
16 Zemánková Natálie (1996, nahrávka, 175)

Realizační tým:
předseda oddílu: Michal Oborný
trenér: Martin Hroch
asistentka trenéra: Jana Teplá

Přišly: Bartáková (Přerov), Borovcová (z dorostu), Kepplová (České Budějovice), M. Šenková (SK UP Olomouc)
Odešly: Holásková, S. Janečková, Jurčíková, Polášková, Římská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>